186 METRE YÜKSELİĞİYLE ANKARA’DA BİR İLKE İMZA ATACAK

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok 186 metre yüksekliğe sahip olacak olan Cumhuriyet Kulesi’nin yapımının hızlandığını belirterek projede bir ilk olarak paraşütle atlama noktası olacağını söyledi. 

186 METRE YÜKSELİĞİYLE ANKARA’DA BİR İLKE İMZA ATACAK
EndüstrideAra - Haber Detay

Cumhuriyet Kulesi'nin, Paris'teki Eyfel Kulesi müzesinde "Turkey, Ankara, Keçiören Cumhuriyet Kulesi" ibaresiyle yerini almış uluslararası bir vizyon projesi olduğuna imza atan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kulenin Ankara'yı 186 metreden temaşa etme imkanı sunacağını, şehre maddi ve kültürel anlamda büyük kazanımlar sağlayacağını aktardı. Kira gelirleriyle birlikte kısa sürede kendi maliyetini de amorti ederek hizmet vereceklerini belirten Altınok, Cumhuriyetin 100'üncü yılını temsilen inşa edilen Cumhuriyet Kulesi'nin Başkent'in sembol projesi olduğunun altını çizdi.

YAPIM ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

İlçe belediyesi olarak kendi imkanlarıyla ilk defa böyle bir yatırım projesine imza atıldığımı aktaran Altınok, ekonomik anlamda iyi yönetilemeyen ilçe belediyelerinin böyle bir projeyi yapmasının oldukça zor olduğunu vurgulayarak Cumhuriyet Kulesi’nin, tamamlandığında 186 metre yüksekliğe sahip olacağını ve bu yükseklikten de Ankara'yı seyretme imkanı sunacağını açıkladı. Altınok, Türkiye'de bir ilk olarak kulede paraşütle atlama noktası da yer alacağının altını çizdi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 17:52
YORUM EKLE

Polinet

Peri

Dergiler