banner1322
x

1,3 MİLYAR EUROLUK E-SPOR TESİSİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Tüm dünyada hızla büyüyen ve bir sektör haline gelen e-spor, Çin’de de oldukça popüler. Hükümet bu konudaki talepleri karşılamak için Shanghai’de dev bir e-spor kompleksinin inşaat çalışmalarına başladı.

1,3 MİLYAR EUROLUK E-SPOR TESİSİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Enerji Zirvesi

2023 yılında bitirilmesi planlanan dev kompleksin toplam maliyetinin 10 milyar yuana (yaklaşık 1,3 milyar Euroya) varacağı düşünülüyor.Kentin Minhang bölgesi temsilcileri, inşa edilecek tesisler arasında 6 bin kişilik bir e-spor arenasında beş yıldızlı bir otel ve bir müzenin de yer alacağını söyledi. 500 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alacak tesis, yüzlerce yerli ve yabancı e-spor girişimine ev sahipliği yapacak. 

ULUSLARARASI ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Organizasyon için bürolar, ekipler için antrenman alanları, 6 bin seyirci alacak bir e-spor arenası, bir alışveriş merkezi, bir beş yıldızlı otel, 40 metrelik bir havuz, kapalı yüksekten atlayış tesisi, bir park alanı gibi bölümlerin olacağı tesis tamamlandığında Çin, e-spor piyasasının öncüsü konumuna gelecek. Çin, e-spor alanında çok sayıda uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Son olarak strateji oyunu League of Legends dünya şampiyonası 2020’de Shanghai'de yapılmıştı. Çin, bu yıl da önemli turnuvaların düzenleyicisi olacak.  

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 12:50
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını