banner1339
x

11 YILLIK AR-GE'NİN SONUCUNDA VERİMLİLİĞİ YÜZDE 66 ARTIRDI

Isıtma sistemlerinde kullanılan standart petekler hem üretimde hem de kullanımda cep yakıyor. 31-34 kg ağırlığındaki standart petekleri 11 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucunda 13,8 kg’ye düşüren Enover Enerji, ısı transfer sistemi EHP teknolojisini kullandığı peteklerde ısınmak için sadece 0,46 litre su harcarken, üretim maliyetlerinde ise %66’ya varan oranda tasarruf sağlıyor. 

11 YILLIK AR-GE'NİN SONUCUNDA VERİMLİLİĞİ YÜZDE 66 ARTIRDI
Endüstri 40 Zirvesi

Yapıların ısınmasında önemli olan peteklerde önemli noktaya gelindi. Eski petekler hem performans hem de verimllilik konusunda yetersiz kalıyor. Enover Enerji, dünyada ilk ve tek, bilinen en hızlı, en verimli, en maliyet etkin ve en basit ısı transfer sistemini kullandıkları EHP teknolojisinin yer aldığı peteklerin üretiminde %66’ya varan oranda ekonomik tasarruf sağlarken, standart peteklerde gerekli olan yıllık bakım ve temizlik gereksinimini de ortadan kaldırıyor. 

HEM DAHA HAFİF HEM DAHA AZ SU HARCIYOR

Yapılarda çoğunlukta kullanılan peteklerin ağırlığı 30 kilogramdan fazlayken, ısınması için harcadığı su miktarı da 6 litre oluyor. Enover Enerji’nin nano teknolojik partikülleri içerisinde bulunduran EHP teknolojisinin yer aldığı peteklerinin ağırlığı muadillerine karşı 13,8 kilograma düşmesiyle dikkat çekiyor. Normal peteklerde olduğu gibi yıllık bakımların da gerekmediği Enover Enerji’nin EHP’li petekleri, aynı zamanda 0,46 litre gibi çok az su harcayarak ciddi oranda tasarruf da sağlıyor. 

ÜRETİM MALİYETLERİNDE KAZANÇ SAĞLANIYOR

Hem üretimindeki yüksek maliyet hem de kullanıcıya yansıttığı faturalar ile yüksek verim sağlayamayan standart peteklere karşı daha hafif ve daha az su harcayarak verimliliği yüksek, tasarruflu petekler hayal olarak görülüyordu. Üretim süreçlerinde eski teknolojiyi barındıran standart peteklerin maliyetlerinin azaltılması ve performansının artırılması için yıllarca Ar-Ge çalışmalarına devam eden Enover Enerji, EHP teknolojisi ile petek üretiminde büyük bir adımı atmayı başardı. Birçok uluslararası akredite enstitü ve kuruluş tarafından tescillenen ve tamamı patentlenen EHP teknolojisinin yer aldığı peteklerinde teknolojinin gücünü kullanan Enover Enerji, peteklerin üretiminde %66’ya varan oranda ekonomik tasarrufu sağlıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:43
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını