Hannover Fairs Turkey'in organize ettiği WIN EURASIA Fuarı, 8-11 Haziran 2022 tarihlerinde 6 Salon ve 24 bin metrekarelik alanda endüstri profesyonellerini buluşturdu. Yenilenen İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’nde gerçekleştirilen fuar, 17 ülkeden 500’ün üzerinde katılımcıyı ve 92 ülkeden toplamda 35 bin 728 ziyaretçiyi ağırladı. 

İMALAT SANAYİ İHRACATINA KATKIDA BULUNDU

Lojistik, tedarik zinciri yönetimi, kaynak ve robotik kaynak teknolojileri, otomasyon ve akışkan gücü sistemleri, endüstriyel üretim makinaları, enerji, elektrik ve elektronik alanlarında geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem dört gün boyunca sektör profesyonelleri ile buluşma fırsatı buldu.

Gerçekleşen uluslararası düzeyde iş birlikleri ve Alım Heyeti organizasyonu ile Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda orta-yüksek teknoloji ürünlerin ihracatındaki payını yüzde 44,2’ye çıkarılması ve toplam imalat sanayii ihracatının 210 milyar dolara çıkarılması hedeflerine giden yolda büyük katkı sağladı.

TÜRKİYE'NİN İLK ENDÜSTRİYEL 5G SENARYOLARI İLGİYLE KARŞILANDI

Fuar kapsamında ayrıca, görücüye çıkan 5G teknolojisinin gerçek zamanlı kullanıldığı 5G Arena Özel Alanı da yer aldı.

Vodafone Business ana sponsorluğunda; Nokia, MEXT ve Deutsche Messe çözüm partnerliğiyle inşa edilen 5G Arena’da dikey sektörlere teknoloji çözümü sunan yerli ve uluslararası markalar ile Türkiye’nin ilk endüstriyel 5G senaryoları ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

BOSTON DYNAMICS'İN ROBOT KÖPEĞİ VE ROBOTİK EL İLGİ ODAĞI OLDU

“Endüstriyel Dönüşüm” teması etrafında şekillenen etkinliklerle dikkat çeken fuarda; ticarileşen 5G uygulamasının Türkiye’de ilk kez sergilenmesinin yanı sıra Türkiye’nin ilk bağımsız 5G altyapısı halka açık şekilde kurulurken endüstriyel robotların ilk kez 5G üzerinden gerçek zamanlı ve düşük gecikmeli kablosuz konuşmaları da yapıldı.

Ek olarak uzaktan ameliyatların teoriden pratiğe dönüştürüldüğü anlar ilk kez gösterilirken, 5G’ye bağlanan Boston Dynamics’in robot köpeği Spot ve Türkiye’de ilk defa sergilenen insansı robotik el ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

WIN EURASIA 2022’de yer alan;

  • Endüstri 4.0 Festival Alanı,
  • Basınçlı Hava Özel Alanı,
  • Jeneratör Özel Alanı,
  • Proses Otomasyonu Özel Alanı ve
  • Robot Otomasyon Özel Alanı ile farklı endüstriyel alanlarda faaliyet gösteren profesyoneller ilgi duydukları konularda detaylı bilgilere sahip olma şansı yakaladı.

Bu yılki fuarda Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) ve Türkiye Makine Federasyonu (MAKFED) iş birliğiyle, 18 ülkeden 150’yi aşkın özel nitelikli satın almacının bulunduğu bir Alım Heyeti organizasyonu da gerçekleştirildi.

MAKİNE İMALATÇILARI BİRLİĞİNDEN ÖNEMLİ ADIMLAR MAKİNE İMALATÇILARI BİRLİĞİNDEN ÖNEMLİ ADIMLAR

GELECEK YIL 7-10 HAZİRAN'DA DÜZENLENECEK

Katılımcı ve ziyaretçilerine 360 derece imalat sanayini tecrübe etmek için fırsat sunan WIN EURASI 2023, 7-10 Haziran 2023 tarihlerinde yine İFM'de düzenlenecek.