“ENDÜSTRİ 4.0’A ADIM ATMAK  İSTEYENLER İÇİN ANAHTAR KONUMDAYIZ” “ENDÜSTRİ 4.0’A ADIM ATMAK İSTEYENLER İÇİN ANAHTAR KONUMDAYIZ”

13. Huawei Küresel Mobil Geniş Bant Forumu Tayland'ın başkenti Bangkok’ta gerçekleşti. “İlerlemenin Öncüsü 5G” temasıyla gerçekleşen forumda 5G’nin evrimi ve 5.5G alanındaki gelişmeler ele alındı. "Akıllı Dünya 2030 Yuvarlak Masa Toplantısı" ve sektör zirveleri ise endüstri temsilcilerini forumda buluşturdu. , "Özellikle son 3 yılda; ağ sistemlerinde, son kullanıcı hizmetlerinde ve endüstri uygulamalarında önemli bir ilerleme kaydettik” diye konuşan Huawei Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ken Hu, 5G’nin geçmişteki mobil teknolojilere göre çok daha hızlı geliştiğini kaydetti.

ENDÜSTRİNİN LİDERLERİ BİR RAYA GELDİ

Endüstri ortakları GSMA ve GTI ile birlikte Huawei tarafından düzenlenen Küresel Mobil Geniş Bant Forumu 5G'nin ticari başarı potansiyelinin arttırılması ve gelişim sürecinin değerlendirilmesi amacıyla düzenleniyor. Forum bu yıl da dünyanın farklı bölgelerinden mobil operatörleri, endüstri liderlerini ve ekosistem iş ortaklarını bir araya getirdi.

“ÖNCÜ BİR 5G EKOSİSTEMİ KURMALIYIZ”

"5G'nin değerini tamamen ortaya çıkarmak için, dağıtımı hızlandırmamız ve 5G’nin tüm bileşenlerinden en iyi şekilde yararlanmamız gerekiyor” diyen Huawei Mobil Operatörlerden Sorumlu Küresel Satış Departmanı Başkanı James Chen ise konuşmasının devamında şunları söyledi: “Lider bir teknoloji üreticisi olarak, kullanıcı deneyimi anlamında da öncü bir 5G ekosistemi kurmalıyız. 5G kullanıcıları, 4G kullanıcılarından iki kat daha fazla veri tüketiyor ve gelecekte bu miktarın artması bekleniyor. Enerji verimliliğini ön planda tutan 5G ağlarını yaygınlaştırarak, tüm küresel müşterilerimiz için yeni değerler yaratmaya devam edeceğiz." (AA)