IBM Türkiye'nin yeni genel müdürü Işıl Kılınç Gürtuna oldu. 2019 yılından bu yana IBM Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Volkan Sözmen ise, Türkiye'nin de içinde bulunduğu Ortadoğu ve Afrika Bölgesi'nden sorumlu Teknoloji Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Söz konusu görev başlangıçları hemen başlayacak.

RABAM’IN YENİ CEO’SU MURAT GÜNAY OLDU RABAM’IN YENİ CEO’SU MURAT GÜNAY OLDU

20 YILI AŞKIN TECRÜBEYE SAHİP İKİ İSME ÖNEMLİ ATAMA

Teknoloji ve bankacılık alanında faaliyet gösteren uluslararası şirketlerin satış, iş geliştirme, finansal hizmetler ve danışmanlık alanlarında yönetici rolleri üstlenen Gürtuna, 20 yılı aşan güçlü bir özgeçmişe sahip. 2019 yılında IBM'de Dijital Satış Lideri olarak görev başlangıcı yapan Gürtuna, hibrit bulut ve gelişmiş yapay zeka teknolojilerinin kurumsallaştırılması hedefine öncülük ederek Türkiye'deki iş ortağı ekosisteminin yönetimini üstlendi. Müşteri odaklı yaklaşımı, dayanıklılığı ve büyüme vizyonunu ön planda tutan Gürtuna, genel müdür sorumluluğu öncesinde ise IBM Türkiye'nin Teknoloji İş Biriminden sorumlu ülke lideri olarak görev yapmaktaydı. Bu yeni görevinde ise Gürtuna, Türkiye operasyonları, IBM'in hibrit bulut ve yapay zeka teknolojilerinin daha da yaygınlaştırılması ve müşterinin dijital ayak izinin genişletilmesi sorumluluklarını üstlenecek.
 
Ortadoğu ve Afrika Bölgesi'nden Sorumlu Teknoloji Başkan Yardımcısı görevine getirilen ve 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Volkan Sözmen ise zengin bir satış ve teknoloji uzmanlığı ile derin sektör bilgisi getireceği yeni görevinde, bütünleşik bir teknoloji stratejisinin liderliğini üstlenecek. Sözmen, yeni görevinde; başarılı müşteri ortaklıklarını yönlendirmek ve Türkiye'yi de kapsayan Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nde IBM genelindeki teknoloji ayak izini genişletmek sorumluluğunu üstlenecek.