Yenilenebilir enerji çözümleri sağlayıcısı Hopewind, Nisan 2024'te Fortis Energy ile SolarEX İstanbul'da bir Mutabakat Anlaşması imzalayarak Balkanlar'da yenilenebilir enerji girişimlerinin ilerletilmesinde önemli bir adım attı. Fortis Energy'nin 1,8 GW'lık potansiyel rüzgâr, güneş ve enerji depolama projelerinin yanı sıra güçlü EPC yetenekleriyle bu ortaklık, bölgede temiz enerjinin dağıtımını hızlandırma konusunda yardımcı olacak.

Hopewind'in elektronik alanındaki uzmanlığını Fortis Energy'nin kapsamlı yerel endüstri deneyimiyle birleştiren bu iş birliği, Balkanlar ve ötesindeki yenilenebilir enerji ortamında yeni bir yön yaratmayı amaçlıyor. İki şirket birlikte, lider PV çözümleriyle temiz enerjinin benimsenmesini hızlandırarak herkes için sürdürülebilir ve daha yeşil bir gelecek yaratmak istiyor.

“SENİNLE İYİ GELECEK” ETKİNLİĞİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK “SENİNLE İYİ GELECEK” ETKİNLİĞİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Hopewind başkan yardımcısı Sara Wang, ortaklıla ilgili şunları dile getirdi: "Fortis Energy'nin bölgedeki güçlü ortaklıklarımız arasında yer alması bizi heyecanlandırıyor. Bu iş birliği, daha sürdürülebilir bir dünyaya dair ortak vizyonumuza ulaşma yolunda önemli bir adımı temsil ediyor. Tamamlayıcı güçlerimizden yararlanarak, temiz enerji çözümlerimizi Balkanlar bölgesindeki çok daha fazla hane ve işletme sahibine ulaştırma yeteneğimize güveniyoruz."

Fortis Enerji CEO'su Mehmet Burak Üçkardeş de ortaklık potansiyeline vurgu yaptı. Üçkardeş, "Hopewind'in yenilikçi çözümlerini geniş satış ağımız ve yerel pazar bilgimizle birleştirmek, bizi yenilenebilir enerji pazarında ön sıralara taşıyacak. Birlikte sektörü yeniden şekillendirecek ve daha parlak bir geleceği şekillendirecek güçlü bir kuvvet yaratacağız" dedi.