20-23 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Robot Yatırımları Zirvesi'ne katılacak olan Fatih Otomasyon, zirvede HILDEBRAND-TECHNOLOGY ürünlerini sergileyecek.

Kolaboratif Robotlar Esnek Üretime Hizmet Ediyor Kolaboratif Robotlar Esnek Üretime Hizmet Ediyor

AUTO-DC IONSTREAM 4.0 TEKNOLOJİSİ

Robot Yatırımları Zirvesi’nde öne çıkarmayı planladığı ürün ve uygulamalar hakkında bilgi veren Fatih Otomasyon Makine Mühendisi Samet Ergun, şunları söyledi: 

"Yeni distribütörlüğünü aldığımız HILDEBRAND-TECHNOLOGY bir İsviçre firmasıdır. Ürün yelpazesinde AUTO-DC Ionstream 4.0 teknolojisine sahip antistatik çubuklar ve yüzeyden vakumla toz toplama sistemleri (Xstream) mevcut. iONstream 4.0, yüksek performanslı bir AUTO DC Technology® statik nötrleştirme sistemidir. En son teknolojik gelişmeleri bünyesinde barındıran, yerli gömülü zeka ile çalıştırılan mikro denetleyicidir. Elektrot kirliliği ve emitör pin durumunun yanı sıra nötrleştirme verimliliği de sürekli olarak izlenir ve görselleştirilir. Her nötrleştirme çubuğuna bir GateWay veya iONcontrol dokunmatik paneli aracılığıyla erişilebilir. Parametreler proses mühendisleri tarafından kolaylıkla okunabilir ve kontrol edilebilir. Özel olarak geliştirilen AUTO DC Teknolojisi®, hedef alt tabakanın yüzeyindeki yükün polaritesini algılar ve maksimum nötrleştirme etkisi elde etmek için darbe/duraklatma ilişkisini baskın polariteli yüzey yüküne doğru otomatik olarak düzeltir. Tüm elektronik bileşenler ve yüksek voltajlı parçalar çubuk profilinin içine yerleştirilmiştir. Sistem normal, uzun ve çok uzun nötrleştirme aralığı ve çok yüksek ağ hızı için üç versiyonda (6, 12, 18 kV) mevcuttur."

"DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR YAKLAŞIM"

"Xstream temassız web temizleme sistemi, kaliteyi artırmak, arıza süresini azaltmak ve karlılığı artırmak için devrim niteliğinde bir yaklaşımdır." diyen Ergun, "En yeni aerodinamik nozül teknolojisini, tanımlanmış yüksek hızlı vakumlu hava akışı ve temizlemeden önce partikül iyonizasyonu ile tek bir anahtar teslimi sistemde birleştirir. Sorunlu bölgeye mümkün olduğu kadar yakın bir avare silindirin üzerine konumlandırılır. Batarya üretiminden Non-woven’e kadar geniş yelpazede toz toplama uygulamalarında kullanılabilir." şeklinde ürünün yararlarından ve kullanım avantajlarından bahsetti.

Yıl sonu hedeflerine ilişkin de konuşan Ergun, "2024 yılında inşaatı bitmekte olan yeni yerimizde hizmetlerimizi arttırarak devam ettireceğiz. Mevcut ekibimize de yeni katılacak arkadaşlarımızla daha da güçleneceğiz. Endüstri 4.0 projelerine uygun ekipmanlarla da ürün yelpazemizi genişleteceğiz." dedi.

Editör: Haber Merkezi