Riskli binaları dönüştürerek, İstanbul’un pek çok bölgesini olası depreme karşı korumayı hedefleyen Bahaş Holding’in, FKG İnşaat ve STTA İnşaat’la birlikte Büyükçekmece’de hayata geçirdiği İstanbul Avrupa Yakası’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Hilal Hill Büyükçekmece’de inşaat tüm hızıyla devam ediyor. Toplam dokuz etaptan oluşan projenin 1’inci etabının tesliminin ardından 2’nci etapta da dairelerin teslimi için geri sayım başladı. Projede bir yandan 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci etapların inşaatlarına da peş peşe start verilirken 6’ncı etabın da yıkımına başlandı.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİĞİMİZ”

Riskli konutların hızla dönüştürülmesi hedefiyle hayata geçirilen Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’nin geldiği son durum hakkında bilgi veren Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, deprem güvenli konutların inşa edilmesi bilinciyle çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Bahadır “Kentsel dönüşüm önceliğimiz. Bu bilinçle hayata geçirdiğimiz İstanbul Avrupa Yakası’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Hilal Hill Büyükçekmece’de ilk etap teslimler gerçekleşti. Çok yakın zamanda 2’nci etabın da teslimlerine başlıyoruz. Tapularımız hazır. 3’üncü etap inşaatı devam ederken diğer yandan 4’üncü ve 5’inci etapların inşaatına da başladık. Şimdi de 6’ncı etabın yıkımı yapıldı. Projemiz tamamlandığında toplam bin 20 riskli daire dönüşmüş ve yaklaşık 2 bin daire ve ticari alan inşa edilmiş olacak. Hilal Hill Büyükçekmece Projesi için toplam 4 milyar TL’lik yatırımdan söz edebiliriz” diye konuştu.

YATAY MİMARİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİRİ

Toplam 80 bin metrekare arsa alanı içerisinde inşa edilen Hilal Hill Büyükçekmece, yatay mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak hayata geçiyor. Proje, üst düzey yaşam olanakları sunan en yeni teknolojilere sahip, yaşanabilir, ferah, balkonlu, teraslı ve bahçeli daireleriyle dikkat çekiyor. Okullar bölgesinde yer alan proje ayrıca; Büyükçekmece Marina’ya, Beykent Üniversitesi’ne, Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne ve çevredeki diğer özel hastaneler ile alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde yer alıyor.

İSTANBUL'UN EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Büyükçekmece’nin en değerli lokasyonunda, geniş yeşil alanları, depreme karşı güvenli teknolojik altyapısı ve benzersiz sosyal olanakları ile ‘modern bir konfor’ Hilal Hill, İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak dikkat çekiyor. Her ayrıntısı özenle tasarlanan ve 10 etapta toplam 2 bin 500 konuttan oluşan proje, her bir markanın ortak gücü ve deneyimine dayanan bir ruh ile yaşamlara değer katarken, doğaya ve insana saygıyı öncelik edinen bir anlayış ile yaşanabilir yapılar anlayışıyla inşa ediliyor. Hilal Hill’de hayat kalitenizi arttırabilmek için her santimetrekaresi özel olarak tasarlanan kalite farkını göreceksiniz… Fonksiyonel, her detayı düşünülmüş hayata keyif katacak yaşam alanlarında sevdiklerinizle daima mutlu, yarınlara daha umutlu bakacaksınız. Projenin 1. etabı 6 katlı ve 110 daireden oluşurken 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunuyor. 6 kat ve 138 daireden oluşan 2. etabında ise 2+1, 3+1, Teraslı Dublex 4+1, 4+2 ve 5+2 diare seçenekleri sunuyor. 6 katlı ve toplam 200 daireden oluşan 3. etabında ise 2+1, 3+1, 3+2 ve 4+2 daire seçenekleri mevcut. 

KÜRESEL İNŞAAT ÜRETİMİ 2030’A KADAR 15,5 TRİLYON DOLAR OLACAK KÜRESEL İNŞAAT ÜRETİMİ 2030’A KADAR 15,5 TRİLYON DOLAR OLACAK