ZOOM, 2021 MALİ YILI DÖRDÜNCÜ ÇEYREK RAPORUNU AÇIKLADI

Video öncelikli tümleşik iletişim konusunda faaliyet gösteren Zoom Video Communications, 31 Ocak 2021 yılında sona eren dördüncü mali çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili açıklama gerçekleştirdi.

ZOOM, 2021 MALİ YILI DÖRDÜNCÜ ÇEYREK RAPORUNU AÇIKLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Zoom Video Communications’ın dördüncü çeyrek toplam geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 369 oranında büyüme gösterdi. Net gelir 882,5 milyon dolara ulaştı. Tam mali yılın toplam geliri ise yıldan yıla yüzde 326 artarak 2.651,4 milyar dolar oldu. Dördüncü çeyrek GAAP geliri, bir önceki yıla göre yüzde 2327 artış gösterdi 256,1 milyon dolara ulaştı. Operasyonlardan elde edilen tam mali yıl GAAP geliri yıllık bazda yüzde 5097 artış ile 659,8 milyon dolara ulaştı. 

“GÜÇLÜ BİR BÜYÜME SAĞLADIK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Zoom Kurucusu ve CEO’su Eric S. Yuan, “Zoom için dördüncü çeyrek benzeri görülmemiş bir yıla güçlü bir son oldu. 2021 mali yılında müşterilerimize ve küresel topluluğumuza kritik iletişim ve iş birliği hizmetleri sağlamak amacıyla işimizi önemli ölçüde ölçeklendirdik. Her yerden modern çalışma ortamı için güvenilir bir ortak olarak bize biçilen rolden dolayı mutluyuz. Hızlı yanıt verme ve uygulama kabiliyetimiz yıl boyunca güçlü finansal sonuçlar elde etmemize yardımcı oldu. 2021 mali yılına girerken, müşterilerimizin işlerini inşa edebileceği, çalıştırabileceği ve büyütebileceği yenilikçi video iletişim platformumuzla güçlü bir büyüme için iyi bir konumda olduğumuza inanıyoruz. Dünya çapında tanınan markamızla ve profesyonel ekibimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 17:42
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını