Ziraat Katılım Bankası yeni destek adımlarını duyurdu

Ziraat Katılım Bankası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik hayatla alakalı olası hasarlarını en aza indirme amacıyla attığı yeni destek adımlarını duyurdu.

Ziraat Katılım Bankası yeni destek adımlarını duyurdu
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Ziraat Katılım Bankası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik hayatla alakalı olası hasarlarını en aza indirme amacıyla attığı yeni destek adımlarını duyurdu.

Ziraat Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada, salgında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlara da acil şifalar dilendi.

Bu süreci aşmak için en çok gereksinim duyulan hususun toplumsal farkındalık ile güçlü birliktelik olduğunun altının çizildiği açıklamada, devletin ve milletin el ele vererek en kısa zsürede bu badirenin üstesinden geleceğine inanıldığı beilrtildi.

Açıklamada, alınan önlemlerle mevcut durumu en az zararla atlatan ülkelerden birisi olunacağı vurgulanarak, "Üretim altyapımızı ve iş gücü piyasamızı ayakta tutmanın, ekonominin tüm paydaşlarının ortak hedefi olduğu inancındayız. Bu hedef doğrultusunda bankamız şubeleri 09.00 - 17.00 saatlerinde müşterilerimize hizmet vermeye devam edecektir." ifadeleri yer aldı.

Bu yaklaşımla "Ekonomik İstikrar Kalkanı" hamlesi doğrultusunda, vatandaşların ve iş dünyasının bu dönemde nakit akışlarında yaşayabilecekleri bozulmaya karşı bazı desteklerin uygulanmasına karar verildiği aktarılan açıklamada, şunlar yer aldı:

"Bu kapsamda ticari ve bireysel müşterilerin talep etmeleri halinde 31 Mart'a kadar ödenmesi gereken taksit, kar payı ve anapara ödemeleri ötelenecek. Nakit akışı bozulan veya bozulması öngörülen ve buna bağlı ödeme sorunu yaşayabilecek müşterilerimizin mevcut finansmanlarının 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle, uygun vadeli yapılandırma uygulamaları geliştirilecek. Personel maaşlarını bankamız üzerinden ödeyen firmaların şubat sonundaki istihdamlarını korumaları kaydıyla, ihtiyaç duymaları halinde 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı verilecek. Bankamızdan finansman limiti olan müşterilerimizin mevcut koşullar nedeniyle oluşabilecek işletme sermayesi ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi'ne yönelik ilave limit ihtiyaçları ivedilikle karşılanacak."

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 10:26
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını