banner1322
x

YÜZDE 50 BÜYÜDÜ, SEKTÖRDE İLK 10 ARASINA GİRDİ

Bir Günde Kargo, gerek istihdamı gerekse günlük teslimatıyla bir yılda yüzde 50 büyüme kaydederek sektördeki ilk 10 marka arasına girdi.

YÜZDE 50 BÜYÜDÜ, SEKTÖRDE İLK 10 ARASINA GİRDİ
Endüstrideara

Maksimum 24 saat içinde teslimatı garanti eden Bir Günde Kargo, gerek istihdamı gerekse günlük teslimatıyla bir yılda yüzde 50 büyüme kaydederek sektördeki ilk 10 marka arasına girdi. 

CİROSUNU 2,5 KAT ARTIRDI, PAZAR PAYINI 2 KATINA ÇIKARDI

Bir yılda cirosunu 2,5 kat artırmayı başaran firma, yüzde 5 olan pazar payını da 2 katına çıkardı.

Büyümeye paralel olarak yeni dağıtım ağları oluşturan ve operasyon merkezlerinin sayısını artıran Bir Günde Kargo, 800 kişilik istihdamı ve günlük ortalama 30 bin sipariş teslimatıyla kısa sürede yüzde 50 büyüme kaydetti. 

Gönderi adedinden, istihdamına, şube sayısından depolama alanlarına tüm rakamlarını hızla büyüten şirket, sektördeki en iyi 5 oyuncudan biri olmayı hedefliyor.

"EN HIZLI TESLİMAT SÜREMİZ 14 DAKİKA" 

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Bir Günde Kargo Kurucu Ortağı Yaşar Kımıl, “Artan rekabet koşulları ve teknolojinin yaygınlaşması lojistik sektöründe de iş yapış şekillerini değiştirdi. Biz de dijital hayatın hızına ayak uydurmak ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına inovatif çözümler üretebilmek için tüm yatırımımızı teknolojiye yaptık. Bugün geldiğimiz noktada, kurmuş olduğumuz sistem sayesinde değişen beklenti ve taleplere en hızlı şekilde cevap veriyoruz. Özellikle son bir yılda hızla büyüyen e-ticaret sektörü, lojistik pazarının önemli oyuncuları için itici güç oldu. Biz de bu büyümeden nasibimizi aldık ve yüzde 5 olan pazar payımızı yüzde 10 seviyelerine çıkardık. Günlük kargo dağıtım hacmimiz 9 bin iken, bir yılda 30 bine yükseldi." dedi.

Söz konusu artış doğrultusunda aylık cirolarını 2 milyon TL'den 5 milyon TL'ye ulaştırdıklarını, her geçen gün kısa sürede teslimat gerçekleştirme rekorlarını kırdıklarını kaydeden Kımıl, en hızlı teslimat sürelerinin 14 dakika olduğunu vurguladı. 

"HEDEFİMİZ, SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMEK"

İlk kuruluşlarındaki küçük depolarını bugün 7 katına çıkardıklarını, dağıtım ağlarını büyüttüklerini ve yeni operasyon merkezleri açtıklarını aktaran Kımıl, "Yeni noktalarımızla birlikte 200 olan çalışan sayımızı 800’e yükselttik. 2021 yılı için koyduğumuz bin kişilik istihdam hedefinin yüzde 70’ini, hedeflediğimiz süreden daha kısa zaman içinde gerçekleştirdik. Hedefimizi, sürdürülebilir büyüme ve nitelikli artış olarak belirledik." ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR SAYISINI ARTIRMAYI PLANLIYOR

Ciro hedefini aylık 10 milyon TL olan şirketin 2021 yılı sonuna kadar en büyük hedeflerinden biri de günlük 50 bin kargo taşıyor olmak. Şirket, söz konusu hedefiyle birlikte 2021 yılı sonuna kadar binin üzerinde kişiye istihdam sağlamak için çalışıyor.

İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli ve Ankara olmak üzere 6 ilde, ertesi gün veya aynı gün kargo ve randevulu teslimat gibi seçeneklerle kurumlara özel kargo hizmeti veren firma, ayrıca 2021'de Türkiye genelinde toplamda 16 büyükşehirde hizmet sunmayı planlıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 12:11
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını