banner1339
x

YURTBAY'IN ACI KAYBI

Zonguldaklı işadamı Yurtbay Şirketler Grubu'nun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yurtbay, tedavi gördüğü İstanbul Acıbadem Hastanesi'nde 83 yaşında vefat etti.

YURTBAY'IN ACI KAYBI
Enerji Zirvesi

Zonguldaklı işadamı Yurtbay Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yurtbay, tedavi gördüğü İstanbul Acıbadem Hastanesi'nde 83 yaşında vefat ettiği bildirildi.

Firmadan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Acımız büyük...

Yarım asrı aşkındır gerçekleştirdiği çalışmalar ile ülkemizin sanayisine önemli ölçüde katma değer sağlayan, Anadolu topraklarından globale uzanan hikâyesi ile Yurtbay Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeki Yurtbay’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Sayın Zeki Yurtbay’ın bizlere emanet ettiği değerlere ve kültüre bağlı kalarak, göstermiş olduğu öncü ve vizyoner kişiliğini daima esas alacağız ve kendisini hiçbir zaman unutmayacağız...

Başımız sağ olsun."

ST Endüstri Medya olarak, merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlı dileriz.

ZEKİ YURTBAY KİMDİR?

Yurtbay Şirketler Grubu kurucusu Zeki Yurtbay, ilk ticaret tecrübesini babasının manifatura mağazasında edindi.

Ardından tuğladaki uzun süreli deneyiminin ilk adımları olarak, henüz 14 yaşındayken tuğla üretim girişiminin başına geçti ve 1951 yılında babasından devraldığı görevi başarıyla sürdürdü. Zonguldak’ta 1955'te kurulan tuğla fabrikasını, çeşitli nedenlerle birkaç kez üst üste kaybetmesine karşılık yılmadı.

1970 yılında yeni ve modern tesisler kurdu. Zeki Yurtbay’ın yatırımları Çaycuma ile sınırlı kalmadı, Delta Tuğla Fabrikası’nın önce ortağı, sonra sahibi oldu.

Yurtbay'ın, Yurtbay Ailesi’nin köklü sanayi geçmişiyle birlikte, ekonomi dünyasında tanınması, seramik sektörüne adım atmasıyla başladı.

Yurtbay Seramik Eskişehir Fabrikası, 1995 yılında 700 bin metrekare açık ve 100 bin metrekare kapalı alanda üretim kapasitesiyle kuruldu.

Bugün Yurtbay Şirketler Grubu çatısı altında; Yurtbay Yapı, Yurtbay Seramik Sanayi, Yurtbay Seramik Pazarlama, Yurtbay Yapı Kimyasalları, Yurtbay Yem Sanayi, Delta Toprak Sanayi ve Yurtbay Tuğla ve Toparak Sanayi firmaları bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 15:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz zengin
Yılmaz zengin - 2 yıl Önce

Mekanı cennet olsun

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını