Yozgat'ta açılacak Bozok OSB için ilk ihale bu ay sonunda

Yozgat'a ikincisi kurulacak  olan Bozok Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için 23 Temmuz'da altyapı ihalesi gerçekleştirilecek.

Yozgat'ta açılacak Bozok OSB için ilk ihale  bu ay sonunda
Endüstrideara

ANKARA (AA) - Yozgat'a ikincisi kurulacak  olan Bozok Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için 23 Temmuz'da altyapı ihalesi gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Fuat Oktay'ın teşvik ve destekleriyle yerel üretimin canlandırılması ve fabrikaların tedarik ağında karşılaştığı sorunları gidermek maksadıyla sürdürülen "Yozgat Tedarik Zinciri Projesi" ile Yozgat OSB'de yüzde 90'ı aşan doluluk oranına erişildi.

Bu gelişmelerin neticesinde hazırlık çalışmaları hızlandırılan Bozok OSB Projesi 2017'de yatırım programına alındı.

Yozgat-Alaca-Sorgun Yol Kavşağı Mevkisi'nde yer alan proje, yapımı süren Yozgat Havalimanı'na 2,5, hızlı tren hattına 7, il merkezine ise 10 kilometre uzaklıkta kurulacak.

OSB'nin kurulacağı nokta aynı zamanda Çorum-Kayseri ve Ankara-Yozgat-Sivas E-88 kara yollarının kesişim noktasında bulunuyor.

Yer seçimi ve sınırlarının belirlenmesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yapılan ve 123 hektarlık alana sahip olacak projenin altyapı ihalesi 23 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 13:54
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını