banner1322
x

YILDIZ DEMİR ÇELİK’TEN 200 MİLYON DOLARLIK İHRACAT

Yıldız Demir Çelik, 2,5 yıl içerisinde dünyanın 5 farklı kıtasında 50’yi aşkın ülkeye yaklaşık 200 milyon dolar değerinde ihracat gerçekleştirdi ve ülke ekonomisine katkı sağladı.

YILDIZ DEMİR ÇELİK’TEN 200 MİLYON DOLARLIK İHRACAT
Robot Zirvesi

Yıldız Demir Çelik Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, üretim süreçleriyle ilgili kapsamlı bilgiler verdi. Özdemir, “Yıldız Demir Çelik tesisleri, Kocaeli Alikahya Organize Sanayi Bölgesi’nde son teknoloji ile donatılmış ve çevreci bir yaklaşıma sahip olan tesisinde üretimine devam ediyor. Sıcak haddelenmiş girdi malzemeyi, müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çeşitli üretim proseslerinden geçirip asitli sıcak, soğuk haddelenmiş ve tavlanmış, galvaniz kaplı veya boyalı nihai ürünlere çevirdik. Üretim tesisimizde beyaz eşyadan otomotive, panel radyatörden yapı sektörüne kadar farklı sektörlerin kullanımına yönelik geniş bir yelpazede üretim gerçekleştiriyoruz. Sürdürülebilir yüksek kaliteli üretimimizi, geçtiğimiz yıl aldığımız IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile de tescilledik." açıklamasında bulundu.

YENİ HAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR 

Özdemir, yeni yatırımın detaylarını ise şu sözlerle anlattı: “Şu anda ikinci galvaniz hattının çalışmalarına devam ediyoruz. 2021 yılının son çeyreğinde bu hattın devreye girmesini bekliyoruz. Bu hattın devreye girmesiyle birlikte üretim kapasitemizi 600 bin tondan 900 bin tona taşıyacağız. Bu yatırım ile katma değerli üretim hacmimizi ciddi oranda artıracağız. Yıldız Demir Çelik’in yıllık cirosunu da yüzde 40-45 oranında artırmayı hedefliyoruz. Şu anda montaj aşamasında olduğumuz ikinci hat yatırımımızla birlikte üçüncü galvaniz hattının da hazırlıklarını yapıyoruz. Bu alanda yatırımlarımız artarak devam edecek." dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını