banner1013
x

Yılbaşında enerjide indirim olabilir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, yılbaşında maliyetler düştüğünde, enerjide indirim yapılabileceğini söyledi. Hedefin, 2023’te Akkuyu’yu sisteme dahil ederken, rüzgarda YEKA ile devam etmek olduğunu açıkladı.

Yılbaşında enerjide indirim olabilir
EndüstrideAra3

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğal gaz ve elektrikte arz güvenliği ile alakalı bir sıkıntımızın kalmadığını söyledi.

Bakan Dönmez, yılbaşına kadar elektrik ve doğal gaaz zam yapılmayacağı, sonrasında duruma tekrar bakılacağını ve maliyetlerin düşmesi durumunda indirim söz konusu olabileceğini belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "İran bizim sınır komşumuz. Doğalgaz ve petrolü oradan alıyoruz. İran ile 5-6 yıllık doğalgaz kontratımız var. TÜPRAŞ ham petrol ithal ediyor. Türkiye'nin yüzde 25'lerde bir muafiyet durumu söz konusu. ABD yönetimi 6 ay sonunda tekrar bir durum değerlendirmesi yapıp karar verecek.” dedi.

FATİH GEMİSİ HAZIR

Dönmez, Fatih gemisi son derece modern ekipmanlarla donatıldı. An itibariyle 3585 metrelik bir derinliğe ulaştık. Hedefimiz 5500 metreye ulaşmak. İnşallah orada petrol veya gaz rezervine rastlarız.” ifadelerini kullandı.

Elektrik ve doğalgazda arz güvenliği sorunu yok diye Dönmez, depolama kapasitesini artırdığımız için yüzer enerjiden de dolayı doğalgazda herhangi bir arz bir sıkıntımız olmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 09:43
YORUM EKLE

Dyson

Proses Zirvesi

Dergiler