banner1322
x

YERLİ ÜRETİM COPA KOMBİLER ARTIK ÇİN PAZARINDA

COPA Genel Müdürü Oktay Erdinç: “Bursa’daki fabrikamızda ileri teknolojiyi kullanarak ürettiği Eon Kombiyi Çin’e ihraç etmeye başladık. Bu yıl Çin’e yapılan ihracatın yüzde 30’unu kombi oluşturacak” 

YERLİ ÜRETİM COPA KOMBİLER ARTIK ÇİN PAZARINDA
Makine Zirvesi

Yüksek verimli iklimlendirme çözümleri konusunda yenilikçi ürünler üreten ve dünyaya satan COPA, Çin’e radyatörden sonra kombi ihraç etmeye başladı. COPA, son teknoloji kullanarak ürettiği Eon kombiyi Çin pazarındaki tüketicileriyle buluşturdu. Yüzde 100 yerli sermaye ile üretim gerçekleştiren COPA, 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Firma, yeni dönemde kombi ihracatını artırmayı hedefliyor. 

“KOMBİ İHRACATINA BAŞLADIK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren COPA Isı Sistemleri Genel Müdürü Oktay Erdinç, “COPA olarak Çin’de her sektörün en popüler markalarının ödüllendirildiği China Confortable Household Conference’da radyatör alanında 2020 yılının en popüler markası ödülünün sahibi olduk. COPA bu prestijli ödülü 2 yıl üst üste kazanmasıyla dikkat çekti. Çin’e, radyatörün ardından kombi de ihraç etmeye başladık. Bursa fabrikamızdan çıkan ürünler Çin’deki tüketiciler tarafından da kullanılmaya başlandı. Bu gelişme ülkemiz ve sektörümüz açısından gurur verici. Dünya devi olarak ifade edilen Çin, COPA Eon kombiyi tercih etmeye başladı. 2022 yılında Çin ihracatımızın %30’unu kombi olarak hedefliyoruz. COPA olarak dünyanın farklı pazarlarında kombi ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz.” dedi.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını