banner1322
x

YERLİ SİBER GÜVENLİK ÜRÜNLERİNDE HEDEF 1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT

Yerli siber güvenlik ürünlerinin yurt içinde ve dışında kullanımının artırılmasını planladıklarını söyleyen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker, yılda 1 milyar dolar ihracat hedefleri olduğunu belirtti.

YERLİ SİBER GÜVENLİK ÜRÜNLERİNDE HEDEF 1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT
Makine Zirvesi

Milli Siber Güvenlik Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker, kümelenme çatısı altında siber güvenlik alanında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.
Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen Kümelenmenin 3 yıldır faaliyet gösterdiğini anlatan Şeker, Teknolojik üstünlük ve inovasyon alanlarındaki faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.
Ürünlerin pazara erişiminin sağlanmasının önemli bir faaliyet alanı olduğunu belirten Şeker, bugüne kadar 16 ürünün sertifikalandırıldığını, yılı 20 ürünle kapatmayı, gelecek yıl ise buna 40 ürün daha eklemeyi amaçladıklarını aktardı.

ÜYE SAYISI ÜÇ YILDA 185’E ULAŞTI

Kümelenme üye sayısının 3 yılda 185'e geldiğini ifade eden Şeker, yakın zamanda 200’e ulaşacaklarını söyledi. Koydukları hedeflere adım adım ulaştıklarını belirten Şeker, ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı pazarda daha fazla kullanılmasını sağlamayı planladıklarını ve yılda 1 milyar dolar ihracat hedefleri olduğunu söyledi

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını