banner1013
x

Yeni Renault Clio Türkiye pazarına geliyor

Yeni Clio, Türkiye'de 111 bin TL'den başlayan fiyatlarla 12 Şubat tarihinden itibaren satışta olacak.

Yeni Renault Clio Türkiye pazarına geliyor
EndüstrideAra3

ANTAKYA (AA) - Yeni Clio, Türkiye'de 111 bin TL'den başlayan fiyatlarla 12 Şubat tarihinden itibaren satışta olacak.

Renault Grubu'nun en çok satan global modeli olan Clio'nun yenilenen versiyonunun basın tanıtımı yüksek bir katılımla Antakya'da yapıldı.

"Onun adı Clio" ve "Bugüne kadarki en iyi Clio" sloganlarıyla tanıtımı gerçekleştirilen yeni nesil Clio, Türkiye'de Joy, Touch ve Icon olmak üzere üç donanım seviyesi ile 111 bin TL ile 159 bin 400 TL arasında değişen fiyatlarla 12 Şubat itibariyle satışta olacak. Mercan Turuncu ve Demir Mavi, Yeni Clio’nun lansman renkleri arasında yer alırken, Mercan Turuncu ve Boğaz Mavisi ilk kez yeni Clio'da kullanılan renkler olarak ödikkat çekiyor.

Ayrıca online satış ile 300 müşteri, yeni Clio'yu pazara sunulmadan önce ön siparişle özel fırsatlarla satın alma ayrıcalığına sahip olurken, bu müşterilere 10 bin TL değerindeki "R.S. Line" opsiyonu da hediye edilecek.

Renault MAİS Genel Müdürü olan Berk Çağdaş, toplantıda yaopmış olduğu konuşmada, B segmentinin toplam pazardan aldığı yüzde 25 pay ile Türkiye’nin 2'nci büyük segmenti olduğunu, B-HB alt segmentinin ise yüzde 13,5 pay ile 3'üncü büyük alt segmenti olma özelliği taşıdığını belirtti.

Çağdaş, "Clio, B-HB segmentinden elde ettiği yüzde 46 pay ve en yakın rakibinden yaklaşık 4 kat fazla satış rakamı ile bu segmentin lideri konumunda yer alıyor. Türkiye'nin en çok satılan 2'nci modeli olan Clio'nun 5'inci nesli olan yeni Clio'yu müşterilerimizle buluşturuyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni Clio'nun Türkiye'de OYAK Renault Fabrikaları'nda üretilmesi ve dünyaya ülkemizden ihraç edilmesi bizim için ayrıca gurur vesilesi. Yeni Clio, yenilenen kaslı tasarımı, yüksek teknolojileri, kalitesi ve bir üst segmente ait özellikleri ile segmentinin referans modeli olmayı sürdürecektir. 'Clio'ların en iyisi' yeni Clio ile segment liderliğimizi pekiştirmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Yeni Clio’nun iç mekanında  daha güçlü bir teknolojik donanım ve yeni bir tasarım dikkati çekiyor. 9,3 inçlik dikey tablet ekran, Multisense Sürüş Deneyim Teknolojisi, auto-hold fonksiyonlu elektrikli park freni B-HB segmentinde ilk kez Renault Clio ile birlikte pazara sunulan özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca yeni Clio’nun 391 litre hacimli (dizel versiyonlarda 366 litre) bagajı segmentinin en iyisi olarak öne plana çıkıyor.

Renault ürün gamında ilk defa yeni Clio’da kullanılan 360 derece kuş bakışı kameranın yanı sıra Smart Cockpit, Eller Serbest Park Destek Sistemi, kablosuz şarj, akıllı telefon ekran yansıtma özelliği, 7 inçlik kişiselleştirilebilir sürücü ekranı ise bir üst segmente ait özellikler olarak dikkatleri çekiyor.

Yeni Clio, Euro NCAP testinden elde ettiği 5 yıldız ile yüksek güvenlik seviyesi sunarak beşinci neslinde de çağa uyum sağlama geleneğine devam ediyor. Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri (ADAS) ile en üst seviyede güvenlik ve konfor sunan Yeni Clio, şerit takip sistemi, aktif acil fren destek sistemi, otomatik uzun/kısa farlar, trafik işaretlerini tanıma sistemi gibi özellikler ile sürüş güvenliğini artırıyor.

1.0 SCe, 1.0 TCe ve 1.3 TCe benzinli motorları da ürün gamına ekleyen yeni Clio, Türkiye'de yeni nesil dört benzinli ve iki dizel olmak üzere çeşitli bir motor seçenekleriyle ile müşterilerin beğenisine sunuluyor.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 12:12
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Dyson

Dergiler