YENİ İŞ KOLLARINA ODAKLANACAKLAR

Hyundai'deki payını Koreli ana ortağına devredecek olan Kibar Holding’de, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, katma değeri yüksek, yeni iş kollarındaki fırsatları değerlendireceklerini söyledi. 

YENİ İŞ KOLLARINA ODAKLANACAKLAR
Medya

Hyundai'deki payını Koreli ana ortağına devredecek olan Kibar Holding’de, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar açıklamalarda bulundu. 
Hyundai Motor Company’nin Hyundai Assan’nda Kibar Holding’e ait yüzde 30 hissesini devralmak için Rekabet Kurumu’na başvurdu. Bunun üzerine konuşan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Rekabet Kurulu’nun onayının ardından hisse devrinin gerçekleşeceğini belirtti. Hyundai ile sembolik bir hisse ile ortak olacaklarını söyleyen Kibar, hisse devrinin iki taraf içinde ortak karar olduğunu söyledi. 

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEN ÇIKMAYACAKLAR

Hisse devriyle birlikte yeni bir alana yatırım yapmayı planladıklarını ifade eden Kibar, yerli sermaye olarak yeni alanlara odaklanacaklarını belirtti. Pandemi ile hayatın değiştiğini söyleyen Kibar, katma değeri yüksek yeni iş kollarındaki fırsatlara bakacaklarını belirtti.
Kibar Holding’in otomotiv sektöründe faaliyet göstermeye devam edeceğini de söyleyen Kibar, otomotiv sektöründen çıkmayacaklarını yan sanayi ürünlerine devam edeceklerini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 22:36
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler