banner1065
x

Yedi fikrin daha hayat bulmasını destekleyecek 

'Hayat Bulan Fikirler' destek programının 6’ncısını kazanan projeler açıklandı. Gilead;  4’ü bilimsel, 3’ü sosyal bilimler olmak üzere toplam yedi projeyi destekleyecek.  

Yedi fikrin daha hayat bulmasını destekleyecek 
EndüstrideAra - Haber Detay

Proje destek programı “Hayat Bulan Fikirler”de kazanan projeler açıklandı. Gilead Sciences Türkiye tarafından “Desteklenen her iyi fikir, hayatı değiştirir” felsefesiyle yürütülen Hayat Bulan Fikirler Ödül Programı’nda bu yıl destek almaya hak kazanan projeler açıklandı. Gilead Sciences Türkiye, bu yıl 4 bilimsel projeye 259 bin 088 lira, 3 sosyal projeye 140 bin 700 lira olmak üzere toplam 399.788 liralık destek verecek.  

"EN İYİ UYGULAMALARIN VE FİKİRLERİN GELİŞTİRİLMESİNİ SAĞLIYORUZ"

Gilead Sciences Türkiye Medikal Direktörü Dr. Tahsin Gökçem Özçağlı, bu yıl 6’ncı kez verilen ödülleri kazanan proje sahiplerini kutlayarak yaptığı konuşmasında; “Tam 31 yıldır HIV/AIDS, Hepatit B, Hepatit C, hematoloji, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında  için yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanıp, ölümcül değil yönetilebilir hastalıklara dönüştürülmesi yolundaki çabalara yardımcı oluyoruz. Bu ödül programıyla da; HIV, Hepatit B ve C, NASH (nonalkolik steatohepatit), İnvaziv Fungal Enfeksiyonlar ve Hematolojik Maligniteler tedavi alanlarında en iyi uygulamaların ve yeni fikirlerin geliştirilmesini ve yayılmasını sağlayacak bilimsel veya sosyal sorumluluk projelerine destek oluyoruz. Bu yıl toplam 61 proje başvuru arasından 4 bilimsel ve 3 sosyal proje destek almaya hak kazandı.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 17:57
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler