banner1322
x

YAZLIK BÖLGELERE KARGO YATIRIMLARI ARTTI

Pandemi nedeniyle yazlık ilçelerin nüfusu katlanınca kargo şirketleri de bu bölgelerdeki personel sayısını ortalama yüzde 20 arttırırken ilçelere çok sayıda yeni şube de açıldı.

YAZLIK BÖLGELERE KARGO YATIRIMLARI ARTTI
Endüstrideara

Yazlık bölgelerde artan nüfusun etkisiyle kargo şirketleri şube yatırımlarını yazlık bölgelere kaydırmaya başladı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aras Holding’in e-ticaret sevkiyatlarına odaklanan şirketi Jetizz’in Genel Müdürü Sinan Yavuz, Muğla, Antalya, İzmir gibi bölgelerde personel sayılarının geçen yıla oranla yüzde 20 arttığını söyledi. Sadece son 1 ayda İzmir bölgesinde 4, Aydın bölgesinde 2, Muğla bölgesinde 2 olmak üzere toplamda 8 yeni acente açtıklarını belirten Yavuz, gönderi dağılım yoğunluklarına göre, personel ve acente artırımlarının sürekli gündemlerinde olacağını ifade etti.

GÖNDERİ SAYISI İKİ KAT ARTTI

Pandemi öncesi ile bugün arasında çalışma şekillerinin de değişiklik olduğunu söyleyen Yavuz, daha önce kurumdan kuruma gönderim sayısının fazla olduğunu, e-ticaret teslimatlarının toplu olarak şirketlere teslim edildiğini belirtti. Artık evden çalışma nedeniyle birlikte eve teslimatlar arttı ve her bir noktaya bir paket bırakmaya başladıklarını aktaran Yavuz,  e-ticaret müşterilerine ait gönderi sayısının iki kat arttığını söyledi. 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını