Yarış lastiklerinde küresel pazar için yarışıyor

Pist yarışları için özel olarak ürettiği lastikleriyle motor sporları dünyasında büyük ilgi ve beğeni gören Petlas, Petlas Motorsport adıyla bir motor sporları departmanını hayata geçirerek, yarış lastiği ürünü portföyünü büyütmeyi amaçlıyor.

Yarış lastiklerinde küresel pazar için yarışıyor
Radyo

İSTANBUL (AA) - Petlas'ın Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)  ile iş birliği, Türkiye'nin yerli ve milli yarış lastiği markasına kavuşmasını vesile oldu.

Petlas tarafından basına yapılan açıklamada, kurumun rekabetçi ruhunu yansıtan otomobil sporları, bir yandan marka algısına katkıda bulunurken, diğer yandan da Ar-Ge çalışmaları için oldukça değerli bir veri birikimi imkanı sunuyor.

Pist yarışları için özel olarak geliştirdiği üstün nitelikli lastikleriyle motor sporları camiasında  büyük ilgi ve beğeni gören ve kendi bünyesinde Petlas Motorsport ismiyle bir motor sporları departmanını da afaliyete geçiren Petlas, yarış lastiği ürünü portföyünü giderek büyütüyor.

Yurt içi ile küresel pazarlara özel olarak toprak ve asfalt zeminlere uygun ralli lastiklerinin üretme programını yürüten Petlas, Türkiye Ralli Şampiyonası 1.ayak yarışı Ege Rallisi öncesinde İzmir Seferihisar'da ralli lastik testlerini sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 17:57
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler