banner1322
x

YAPI MERKEZİ SLOVENYA’DA DEMİR YOLU İHALESİ KAZANDI

Slovenya’nın son yıllardaki en büyük inşaat projesi olan Divaca-Koper Demiryolu Projesinin 2. kısmının (LOT 2) ihalesini, Yapı Merkezi’nin de içinde bulunduğu ortak girişim kazandı..

YAPI MERKEZİ SLOVENYA’DA DEMİR YOLU İHALESİ KAZANDI
Robot Zirvesi

Slovenya Devlet Demiryolu şirketi 2TDK’nın, Divaca-Koper Demiryolu’nun çift hatta çıkarılma işlerinin 2. kısmı (LOT 2) için gerçekleştirdiği ihaleyi, Kolektor CPG-Yapı Merkezi-Özaltın Konsorsiyumu kazandı. 
İhalenin imza töreninde konuşan Slovenya Altyapı Bakanı Jerneja Vrtovca, bu proje ile demiryolu taşımacılığını olabildiğince faydalı hale getirmeyi ve böylece lojistik süreci optimize etmeyi amaçladıklarını söyledi. 

YAPIMI 3 YIL SÜRECEK

10 yıldan fazla bir süredir izledikleri bu projede başarıya ulaşmanın büyük bir mutluluk olduğunu belirten Yapı Merkezi Holding CEO’su Aslan Uzun ise, Yapı Merkezi olarak İsveç’te devam eden projemizden sonra Avrupa’da gerçekleştirecekleri kinci proje olması nedeniyle de kendileri için ayrı bir önem taşıdığını aktardı. Demiryolunun 2. Lot inşaatını 36 ayda tamamlayacaklarını kaydeden Uzun, 230,7 milyon euro yatırım bedeli olan proje çerçevesinde uzunlukları 0.3 km, 2 km, 0.13 km, 0.3 km, 1.1 km ve 3.8 km (ikiz tünel) olmak üzere 6 adet tünelin inşaat işleri ile birlikte 450 m ve 650 m uzunluklarında iki viyadük yapımını gerçekleştireceklerini söyledi. Uzun, ilerleyen dönemlerde Slovenya’nın gelişmesi ve kalkınmasına yönelik oluşturulacak diğer projelerde de yer almak istediklerini sözlerine ekledi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ümit şahin
ümit şahin - 10 ay Önce

ülkemize ce yapı merkezine hayırlı olsun türkiyede afrikada yakaladıgı başarıyı avrupayada taşıgıgı ıçın kuzey çelık konstriksıyon olarak tebrik ediyoruz ve grur duyuyoruz

murat cınar
murat cınar - 5 ay Önce

etıopyada yapımerkezi ile calıştım cok basarılı çok guvenlı bır şırket basarılarının devamını dilerım

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını