banner1065
x

YAPI MALZEMELERİNDE AKÇANSA VE ÇİMSA LİDERLİĞİ

Akçansa ve Çimsa’nın 2019 senesindeki ihracat performansları, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından ödülle değer bulundu.

YAPI MALZEMELERİNDE AKÇANSA VE ÇİMSA LİDERLİĞİ
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL (AA) - Sabancı Topluluğu şirketleri Akçansa ve Çimsa’nın 2019 senesindeki ihracat performansları, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından ödülle değer bulundu.

Sabancı Holding tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, çimento ve klinkerde Türkiye’nin en büyük 5 ihracatçısı arasında bulunan şirketlerin başarısı, Sabancı Topluluğu’nun ülke ekonomisine yönelik katkısını ortaya koydu.

Birlik tarafından gereçkleştirilen 2019 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde, başarıları tescil edilen şirketlerden Çimsa geçen sene yaptığı ihracatla bir defa daha çimento sektörünün en fazla ihracat yapan firması olarak çimento sektöründe birincilik ödülüne layık görüldü.

İhracatta yurt dışı satışlarını önceki seneye oranla yüzde 94 oranınfa artıran ve sektörün üzerinde bir performans gösteren Akçansa, "ihracatta en yüksek artış gösteren" firmalar arasına adını yazdırdı. Söz konusu araştırmada Akçansa Türkiye’nin en fazla klinker ihracatı yapan şirketi olarak da birincilik ödülünün sahibi oldu.

İHRACATIN YÜZDE 30'U

Açıklamada görüşlerine başvurulan Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Dr.Tamer Saka, ülke ekonomisine sundukları katkıların böylesine önemli bir organizasyonda ödüllendirilmesinden büyük gurur ve mutluluk duyduklarını dile getridi

Geçen sene, Türkiye’nin toplam çimento ihracatının yüzde 30’unu tek başına Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grubu şirketlerinin gerçekleştirdiğini söyleyen Saka, "Ama hala önümüzde uzun bir yol var. Ülkemiz ekonomisinin dünyada hak ettiği seviyelere ulaşmasında ve ihracatta konulan hedeflere erişilmesinde çimento ve yapı malzemeleri sektörünün üzerine de önemli bir görev ve sorumluluk düşüyor. Biz de bu vizyonla çalışmalarımıza devam ediyor; bu sektörün lider oyuncularından biri olarak üretmeye, yatırım yapmaya, ihracatla ülkemize katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grubu şirketlerimiz özellikle pandemi döneminde özverili üretim faaliyetleri ile çimento sektörünün en yüksek ihracat rakamlarına ulaşmayı başardılar. Grubumuz geçtiğimiz yıl içinde gösterdiğimiz üstün ihracat performansını önümüzdeki yıllarda çok daha yukarı seviyelere taşıyacak; yapı malzemeleri alanındaki küresel gücümüzü pekiştireceğiz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 14:01
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler