“YAPAY ZEKA EĞİTİM VE FARKINDALIK PROJESİ” EĞİTİMLERİ HAFTAYA BAŞLIYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ve Global AI Hub'un, "Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi" çerçevesinde vereceği eğitimler, 8 Mart'ta başlayacak.

“YAPAY ZEKA EĞİTİM VE FARKINDALIK PROJESİ” EĞİTİMLERİ HAFTAYA BAŞLIYOR
Robot Zirvesi

Eğitimlere ilişkin TOBB’un yaptığı yazılı açıklamaya göre, eğitimlerle kalifiye insan gücünü artırmak ve yapay zeka ekosistemine katkı sağlamak hedefleniyor.

TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub'un, proje kapsamında vereceği ve 8 Mart’ta başlayacak proje ile lise ve meslek lisesi öğrencileri ile öğretmenlerine, üniversite öğrencilerine, akademisyenlere, girişimcilere, KOBİ'lere ve şirket çalışanlarına eğitim verilecek.

Ücretsiz katılım sağlanabilen eğitimleri başarıyla tamamlayanlar sertifika alacak.

EĞİTİM PROGRAMLARI

Teknik ağırlıklı ve farkındalık yaratmaya yönelik olarak uygulanacak belirtilen eğitimlerde, teknik ağırlıklı kısımda "Python'a Giriş" ve "Makine Öğrenmesine Giriş" kursları verilerek, katılımcıların temel yapay zeka uygulamalarıyla tanışmaları sağlanacak.

Farkındalık yaratmaya yönelik ise "Yapay Zeka" ve "Robotik Süreç Otomasyonu Teknolojileri" konularında eğitimler verilecek. Eğitimler ve düzenlenecek webinarlarla katılımcıların, bu teknolojileri kendi alanlarına nasıl entegre edebilecekleri konusunda farkındalık yaratılması da amaçlanıyor.

Söz konusu organizasyona ilişkin duyurular, "https://webinar.tobb.org.tr" internet adresinden takip edilebilecek.(AA)

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını