XİAOMİ TV’DE TÜRKİYE İÇİN YÜZDE 25’LİK PAZAR PAYI HEDEFLİYOR

Türkiye’de TV pazarında ilk yıl yüzde 25’lik bir pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, telefonda ise en az yüzde 35’lik bir paya ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

XİAOMİ TV’DE TÜRKİYE İÇİN YÜZDE 25’LİK PAZAR PAYI HEDEFLİYOR
Robot Zirvesi

Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, Bloomberg HT’ye konuk olduğu programda şirketin Türkiye yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. 
Xiaomi’nin ocak ayı sonunda yaptığı açıklamada, şirketin Türkiye'de iki faz halinde planladığı yatırıma 20 milyon dolarla başlayacağı ve ikinci fazla birlikte yatırımın miktarının 30-40 milyon dolara ulaşması beklendiği açıklanmıştı.
Şirketin Türkiye’de 30 milyon dolarlık yatırım yapacağını ve 2 bin kişiyi istihdam etmeyi planladığını belirten Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, Xiaomi’nin gelecek yıl başında TV üretimini başlatmayı hedeflediklerini aktardı. 

AB ÜLKELERİNE İHRACAT YAPACAKLAR

TV pazarında ilk yıl yüzde 25’lik bir pazar payına, telefonda ise en az 35’lik bir paya ulaşmayı öngördüklerini ifade eden Öztürk, şirketin dünya genelinde 11 Ar-Ge merkezi olduğunu, Türkiye'deki üretim tesisinden de AB ülkelerine ihracat yapmayı planladıklarını kaydetti.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını