banner1322
x

VİRÜSLERİN ÜREMESİNİ ENGELLEYECEK

Nano teknoloji kaplama üreticilerinden biri olan Nasiol, bakteri ve virüse karşı uzun süre dayanım gösteren yeni kaplama ürününü Türkiye’de geliştirdi.

VİRÜSLERİN ÜREMESİNİ ENGELLEYECEK
Endüstrideara

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve üretilen nano teknoloji kaplama ürünlerini 140’dan fazla ülkeye ihraç eden Nasiol, pandemi sonrası antibakteriyel alandaki Ar-Ge faaliyetlerine hız verdi. Temelleri 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi laboratuvarlarında atılan Nasiol, yeni ürününü 2021 yılında piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve tüm dünyaya ulaştırmayı hedefliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket kurucusu ve Ar-Ge ekip lideri Selçuk Ünal “TÜBİTAK MAM Teknoloji Serbest Bölgesinde bulunan tesislerimizde Ar-Ge faaliyetlerimize devam ediyoruz. 2021 yılı ilk çeyreğinde ürünlerimizin dağıtımına Türkiye ve Çekya’da bulunan ofislerimiz üzerinden başlamayı hedefliyoruz. Amacımız dayanıklı anti-bakteriyel ve anti-viral ürünlerimiz ile hastalıkların yayılımını yavaşlatmak” dedi. 

BÜTÇESİNİ AR-GE’YE YATIRIYOR 

Nasiol, bugüne kadar otomotiv, denizcilik, ev, kişisel ve endüstriyel alanlarda Ar-Ge faaliyetlerini tamamlayarak ürünlerini piyasaya sundu ve alanında global bir marka haline geldi. Her sene çift hane büyüme rakamları ile büyüyen firma gelirinin önemli bir bölümünü yine Ar-Ge faaliyetlerine yatırıyor. Pandemi sonrası ise kaynaklarını önemli ölçüde anti bakteriyel ve anti viral ürünlerin geliştirilmesine kaydırmış durumda. 2021 yılında piyasaya sunulması beklenen anti-bakteriyel ürün uygulandığı yüzeyde en az 4 hafta boyunca bakteri ve virüs üremesini engelleyecek. Nano teknolojinin doğası gereği uygulandığı yüzeyde gözle görünmeyen incelikte kaplama oluşturan ürün bulunduğu yüzeyde herhangi bir deformasyona ve renk değişimine neden olmayacak. 


 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 13:59
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını