VESTEL’DEN İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI

Yaklaşık 17 bin kişilik istihdam kapasitesiyle ülkenin öncü sanayi kuruluşlarından Vestel'in Manisa'daki fabrikalarında görevlendirilmek üzere 603 işçi istihdam edilecek.

VESTEL’DEN İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI
Robot Zirvesi

Üretim, istihdam ve ihracatta ülkemizin yüz akı olan, yerli ve milli sanayi kuruluşu Vestel, dünyayı etkisi altına alarak, küresel ekonomide sarsıntılara neden olan pandemi sürecine rağmen istihdama katkıda bulunacak adımlar atmaya devam ediyor. Vestel'in Manisa  Vestel City'deki fabrikalarında görevlendirilmek üzere 603 yeni işçi alımı yapılacak. Temmuz ayı sonunda tamamlanması planlanan yeni alımlarla, şirketin istihdam kapasitesinde yüzde 4'e yakın büyüme sağlanacak.

DAHA ÇOK ÜRETİM, DAHA FAZLA İSTİHDAM

Vestel CEO'su Turan Erdoğan, Temmuz sonuna kadar mavi yaka çalışan kadrolarına 603 kişi daha ekleneceğini belirterek, "Vestel olarak her alanda olduğu gibi üretim ve istihdamda sürdürülebilirlik de en önemli gündem maddelerimizden birini oluşturuyor. Bilhassa içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte istihdam kapasitelerinin korunması hatta artırılması kritik önem taşıyor. Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alarak, küresel ekonomide sarsıntılara neden olan pandemi sürecini ülke olarak başarılı bir şekilde yönetmeye devam ediyoruz. Süreç sona erdiğinde ekonomimizin güçlü kalması için biz ve bizim gibi şirketlerin daha çok üretmesi ve çalışması gerekiyor" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2022, 11:40
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını