VESTEL’DEN 3 YILLIK YENİ YATIRIM PROGRAMI

Yurt içi ve yurt dışı pazarlarında gelecek dönemdeki iş hacminde beklenen büyümeyi karşılamak için çalışmalarını sürdüren Vestel Beyaz Eşya, 3 yıllık yeni bir yatırım programı başlatmaya karar verdi.

VESTEL’DEN 3 YILLIK YENİ YATIRIM PROGRAMI
Enerji Zirvesi

Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda gelecek dönemde iş hacminde beklenen büyümeyi karşılamak için Vestel Beyaz Eşya Yönetim Kurulu,  3 yıllık yeni bir yatırım programı başlatılmasına karar verdi.
Vestel Beyaz Eşya'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'na(KAP) yaptığı açıklamada, Vestel Beyaz Eşya Yönetim Kurulu’nun, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda gelecek dönemde iş hacminde beklenen büyümeyi karşılamak için 3 yıllık yeni bir yatırım programı başlatılmasına karar verildiği belirtildi. 

ÜRETİM KAPASİTESİNDE YÜZDE 52 ARTIŞ BEKLENİYOR

Açıklamada, Manisa'daki Vestel City'de gerçekleştirilecek ana ürün gruplarını kapsayacağı ve üç yıl içinde kademeli olarak devreye alınacak yatırımlarla Şirketin üretim kapasitesinin 2023 yılı sonuna kadar yüzde 52 oranında artırılmasının planlandığı ifade edildi. Yatırım programının toplam tutarının 160 milyon avro olduğunun belirtildiği açıklamada, özkaynak ve orta/uzun vadeli proje finansmanı kredileri ile finanse edileceği bilgisine yer verildi. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını