Vestel, sürdürülebilir KSS projesi ile "Dünya Lideri" oldu

The Green Organisation, engelli hayvanları hayata bağlayan yürüteç projesi sebebiyle Vestel'i "Dünya Lideri Nişanı" ile ödüllendirdi.

Vestel, sürdürülebilir KSS projesi ile "Dünya Lideri" oldu
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL (AA) - Dünya çapında kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) ve çevresel sürdürülebilirlik çalışmalarını değerlendiren The Green Organisation, engelli hayvanları hayata bağlayan yürüteç projesi sebebiyle Vestel'i "Dünya Lideri Nişanı" ile ödüllendirdi.

Vestel tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, yardıma ve bakıma muhtaç engelli hayvanlara, kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerin parçalarından yürüteç tasarımı gerçekleştiren Vestel, temmuz ayında İngiltere'de gerçekleştirilen "International CSR Excellence Awards 2019"da "En İyi Uygulama Ödülü" nün sahibi olmuştu.

The Green Organisation, ödül alan tüm şirketler arasında bağımsız jüri tarafından yapılan inceleme neticesinde Vestel'e "Dünya Lideri (CSR World Leader) Nişanı" verdi.

Birleşik Krallık parlamento binasında düzenlenen törende ödülü, Vestel Beyaz Eşya Yönetim Sistemleri ve Müşteri İlişkileri Müdürü Memed Umut Özkaban teslim aldı.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Memed Umut Özkaban, Zorlu Holding’in "Akıllı Hayat 2030" vizyonu çerçevesinde her canlının geleceği için teknoloji geliştirmeye devam ettiklerini belirterek, "Vestel Beyaz Eşya olarak öncelikli amacımız, doğanın gelecek kuşakların gereksinimlerine cevap verme yeteneğini tehlikeye atmadan, günlük ihtiyaçları temin ederek kalkınmayı sürdürülebilir kılmak. Bu amaç ve Vestel teknolojisini birleştirerek daha birçok projeye imza atacağız."  şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 17:57
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler