VESTEL'DEN MASKE DÖNÜŞÜM ÜNİTESİ

Vestel, Covid-19'un yayılmasını önlemek ve kullanılmış maskelerin saçtığı tehlikeyi engellemek amacıyla "Maske Dönüşüm Ünitesi"ni tasarladı.

VESTEL'DEN MASKE DÖNÜŞÜM ÜNİTESİ
EndüstrideAra4

İSTANBUL (AA) - Vestel, Covid-19'un yayılmasını önlemek ve kullanılmış maskelerin saçtığı tehlikeyi engellemek amacıyla "Maske Dönüşüm Ünitesi"ni tasarladı.

Pandemi sürecinde sosyal sorumluluk odaklı bir çalışmaya imza atan Vestel, mağazalarında konumlandırdığı "Maske Dönüşü Ünitesi'ne atılan maskeler ile hem toplum sağlığının tehdit edilmesini engelleyecek hem de her dolu ünite, bir görme engellinin hayatında fark yaratacak bağışa dönüşecek.

Firma, etrafa saçılmış, çöp kutusunun dışına taşmış maskelerin toplum sağlığı için ciddi risk oluşturmasının önüne geçilmesine destek ve toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Aynı zamanda Vestel ve YGA'lı gençler tarafından geliştirilen, TIME'ın geçen yıla damga vuran 100 icattan biri olarak gösterdiği Akıllı Baston WeWALK, maskesini bu üniteye atan bireyler sayesinde "Askıda Ne Var Sosyal Sorumluluk Platformu" aracılığıyla görme engelli bir bireye bağışlanacak.

"Kendini koru, çevreni koru, herkesi koru" söylemiyle yola çıkan Maske Dönüşüm Ünitesi Projesi ilk olarak Zorlu Center, Vestel Ekspres mağazaları (Kızıltoprak, Feneryolu, İnönü Caddesi, Suadiye, Serasker), Beşiktaş, İzmir Mavibahçe, Karşıyaka ve Alsancak'ta hayata geçirildi.

Bakırköy ve Bahçeşehir'de de konumlandırılacak "Maske Dönüşüm Ünitesi"nin kısa sürede 200 noktaya ulaşması planlanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 12:10
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler