banner1013
x

VERTİV, HIRVATİSTAN’DA İNOVATİF YENİ FABRİKA AÇTI

Vertiv, entegre modüler çözümlere yönelik artan talebi desteklemek için Hırvatistan’da inovatif yeni bir fabrika açtı. 10 milyon Euro’luk yatırım ile EMEA bölgesinde prefabrik modüler veri merkezlerinin üretim kapasitesini iki katından fazla artırmayı hedefliyor.

VERTİV, HIRVATİSTAN’DA İNOVATİF YENİ FABRİKA AÇTI
EndüstrideAra2

Küresel bir kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümleri sağlayıcısı olan Vertiv, EMEA bölgesindeki entegre modüler çözümler (IMS) işini desteklemek için bugün Hirvatistan Rugvica’da yeni bir fabrika açtığını duyurdu. 

Bir önceki fabrikayla karşılaştırıldığında yeni tesis, yüzde 130 daha fazla kapalı alan ve yüzde 60 daha fazla açık alan sunarken, hızla büyüyen prefabrike modüler veri merkezleri (PFM) pazarının fırsatlarını değerlendirmek için kolaylıkla genişletilebiliyor.

PFM modüllerinin yanı sıra termal yönetim klima santrallerinin yapımı için de bir dizi yenilik içeriyor.

“İNOVASYONA YATIRIM YAPIYORUZ”

Vertiv Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Başkanı Giordano Albertazzi, “BT trendleri ve 5G, IoT ve AI gibi teknolojilerdeki yaklaşan gelişmeler hakkında birçok şey duyuyoruz fakat arkasındaki yenilikçi fiziksel altyapı hakkında çok fazla bilgimiz yok” dedi.

Yeni teknolojileri desteklemek için prefabrike modüler çözümlerin benimsenmesinde güçlü bir büyüme görüyoruz. diyen Albertazzi, sözlerine şöyle devam etti:

“Pazar lideri olarak, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmek ve pazardaki öncü konumumuzu korumak için hem kapasiteye hem inovasyona yatırım yapıyoruz. Bu yeni tesis, sonuç olarak planlarımızı desteklemek, EMEA operasyonumuzun ve küresel müşterilerimizin başarısını sağlamak anlamına geliyor ve faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda devam eden yatırımlarımızı yansıtıyor.” açıklamasında bulundu.

150 KİŞİLİK İSTİHDAM 

Rugvica fabrikası en son teknolojilerin, üretim süreçlerinin, araçların ve test laboratuvarlarının tümüne sahip diyen Vertiv EMEA Entegre Modüler Çözümler Başkan Yardımcısı Viktor Petik ise, “Tesis, internete güç sağlayan ve coğrafyaları birbirine bağlayan kablo geçiş istasyonlarından ısmarlama veri merkezi yapı bloklarına kadar eksiksiz bir prefabrik modüler çözüm yelpazesi sağlayacak şekilde tasarlandı. “ dedi.

Yeni fabrika, büyüme ve inovasyona olan bağlılığımızı kanıtlıyor diyen Petik, “Geçtiğimiz yıl bu bölgede çoğu mühendislik veya kalifiye profesyonellerden olmak üzere 150 kişilik istihdam yarattığımızı söylemekten de gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.


 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 10:29
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Dyson

Dergiler