banner1322
x

VARANK: AR-GE HARCAMALARI REKOR KIRDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ar-Ge harcamalarında milli gelire oranla son yılın rekoru kırıldığını söyledi.

VARANK: AR-GE HARCAMALARI REKOR KIRDI
Endüstri 40 Zirvesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2019 yılında gerçekleştirilen Ar-Ge yatırımlarıyla ilgili geldiğimiz noktayı değerlendirdi. Milli gelire oranla yüzde 1,06 oranında arttırdığımız Ar-ge yatırımlarıyla son 10 yılın rekorunu kırdığımızı açıkladı. Varank değerlendirmesini şu sözlerle yaptı: Özel sektör temsilcileri hedeflediğimiz inovasyon ruhunu tam istediğimiz gibi ortaya koymaya devam ediyor. Türkiye’de gerçekleştirilen Ar-Ge harcamalarının yüzde 64,2’sini finansmanının ise yüzde 56,3’ünü özel sektör hayata geçirdi. 

AR-GE FAALİYETLERİ ARAŞTIRMASINI DEĞERLENDİRDİ 

Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile TÜİK 2019 Yılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri Araştırması" sonuçlarını değerlendiren Varank, "2019'da Ar-Ge harcamalarının milli gelire oranı yüzde 1,06'ya yükseldi. Son 10 yılın rekorunu kırdık.  Ar-Ge harcamalarının yüzde 64,2'sini, Ar-Ge finansmanının da yüzde 56,3'ünü özel sektör gerçekleştirdi” dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 13:12
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını