banner1322
x

VALMET VE NELES’İN OPERASYONLARI BİRLEŞTİ 

Valmet ve Neles’in birleşmesi tamamlandı. Neles'in ticari faaliyetleri bundan böyle Valmet bünyesinde “Akış Kontrol İş Kolu” olarak devam edecek.

VALMET VE NELES’İN OPERASYONLARI BİRLEŞTİ 
Robot Zirvesi

Valmet ve Neles’in ticari operasyonları birleşti ve bu birleşmeyle ilgili süreç tamamlandı.  Bu birleşmeyle birlikte Valmet'in Akış Kontrolü isimli beşinci iş kolu oluştu. Bu adımla birlikte Valmet’in iş kolları; Servis, Akış Kontrolü, Kağıt ve Kağıt Hamuru, Enerji ile Otomasyon Sistemleri oldu. Birleşmenin tamamlanmasının tescili sonucunda Neles feshedildi ve Valmet'e konsolide oldu.

“DAHA SAĞLAM BİR PLATFORMA SAHİBİZ” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Valmet Başkanı ve CEO'su Pasi Laine, “Valmet olarak artık daha güçlü bir şekilde yolculuğa çıkacağımız için mutluyuz. Akış Kontrol iş kolundaki yeni çalışma arkadaşlarımıza içtenlikle hoş geldiniz diyorum. Küresel proses endüstrileri için Valmet artık daha sağlam bir platforma sahip. Birleşme sürecinden beri hissedarlar için uzun vadede değer, endüstriyel mantık ve sinerji potansiyeli konusunda güçlü bir görüşe ulaştık. Ekibimiz dünyanın dört bir yanındaki 17 bin profesyonelden oluşuyor. Hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için birlikte çalışacağız. Entegrasyon ve birleşme sürecinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Geçtiğimiz yıllarda Valmet ve Neles'te yapılan mükemmel çalışmalar olmasaydı bu birleşmenin mümkün olamayacağını da kabul etmek gerekir. Artık Valmet'i birlikte ileriye taşımak için iyi bir temelimiz var” dedi. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını