banner1322
x

Uzay temalı eğitim üssünün açılışı ertelendi

Bursa'da yapımı tambiten Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi'nin (GUHEM) açılışının, yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) sebebiylee ertelendiği belirtildi.

Uzay temalı eğitim üssünün açılışı ertelendi
Robot Zirvesi

BURSA (AA) - Bursa'da yapımı tambiten Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi'nin (GUHEM) açılışının, yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) sebebiylee ertelendiği belirtildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı olan İbrahim Burkay, yaptığı yazılı açıklamada BTSO öncülüğünde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 200 milyon liralık bütçeyle yapımı tamamlanan merkezin yeni neslin uzay ve havacılık alanındaki merakının artmasına katkı saunacağını belirtiti.

Bursa'ya sembol bir eser kazandırmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Burkay, "Türkiye'nin uzay temalı ilk eğitim merkezi" olan GUHEM'deki uzay ve havacılıkla ilgili 154 interaktif düzeneğin tamamının yerli üretim olduğunaun altını çizdi.

Burkay, GUHEM aracılığıyla hem üretimde hem de ihracatta yeni nesil teknolojilerin devreye alındığı bir yapıyı oluşturarak, ülkenin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak istediklerini belirterek, merkezin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yapılması planlanan açılışının Kovid-19 salgını sebebiyle ertelendiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 18:59
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını