banner1322
x

UZAY ARACI AY'DA KEŞFE ÇIKACAK

Toyota'nın, Japon Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) ile birlikte geliştirdiği uzay aracı "LUNAR CRUISER" Ay'da keşif yapacak.

UZAY ARACI AY'DA KEŞFE ÇIKACAK
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Toyota'nın, Japon Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) ile birlikte geliştirdiği uzay aracına "LUNAR CRUISER" ismi verildi.

Geliştirilen uzay araştırma aracı, Toyota'nın hidrojen yakıt hücresi teknolojisini kullanarak uzayda yol alacak.

Toyota'dan yapılan açıklamada, LUNAR CRUISER, Toyota'nın Land Cruiser modeline gönderme yapıyor ve Ay'ın yüzeyinin zorlu ortamında sorunsuz bir keşif imkanı sağlamak üzere geliştiriliyor.

Toyota ve JAXA ortak girişimiyle geliştirilen ve 2029 yılında Ay'a gitmeye hazır hale getirilmesi beklenen uzay aracının, 2020'li yılların ortasında tanıtılması planlanıyor.

Bununla birlikte her teknolojik parçanın ve prototip ay aracının üretimi için çalışmalar da bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek.

Bu çalışmalar arasında simülasyonların kullanımı, sürüş sırasında ısı dağılımı performansı, prototip lastiklerin değerlendirilmesi, sanal gerçekliğin kullanımı ve LUNAR CRUISER'ın kabininde yer alacak ekipmanların düzeni için tam ölçekli modeller kullanılıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 19:30
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını