banner1013
x

URAS HOLDİNG YENİ YATIRIMIYLA TOZ POLİMER ÜRETECEK

Uras Holding, proje altyapısı GEA Türkiye tarafından hayata geçirilecek toz polimer tesisi için yaklaşık 15 milyon Euro tutarında yatırım yapacak. 

URAS HOLDİNG YENİ YATIRIMIYLA TOZ POLİMER ÜRETECEK
EndüstrideAra3

Uras Holding, GEA Türkiye’nin teknolojik altyapı desteğiyle, Tekirdağ Ergene’de 15 milyon Euro yatırımla polimer üretim tesisi kuracak. Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak tesisin 17 bin metrekare büyüklükte olacağı kaydedildi. Şirketten yapılan açıklamada, tesiste ağırlıklı olarak yapı sektöründe, çimento esaslı ürünlerde harcın yapıştırma özelliğini geliştiren, ürüne yapışma, yüksek su direnci, yüksek esneklik ve çalışma kolaylığı kazandıran harcın yapışmasını geliştiren ve mekanik özelliklerini artıran toz polimer üretimi gerçekleştirileceği belirtildi. Uras Holding tarafından yapılan açıklamaya göre, toz polimerlerin Türkiye’nin yüksek miktarlı ithal ettiği ürünlerden biri olduğu, kurulacak tesisin iç pazar yanında ihracatı da hedefleyeceği vurgulandı.

2022’DE TAMAMLANACAK

Uras Holding’in 20 yıldan fazladır grup şirketleriyle kimya sektörü ve tekstil boyaları/kimyasalları sektöründe üretim yaptığının ifade edildiği açıklamada, kendi boya, hammadde ve bağlayıcıların üretimini yapan az sayıdaki şirketlerden biri olduğu hatırlatıldı. Toz polimer yatırımının 2022’de tamamlanmasının planlandığının belirtildiği açıklamada, özellikle inşaat sektörü yapı kimyasalları sektöründe önemli bir girdi olan toz polimer üretimine yapılacak bu yatırımla birlikte, ithal ürünlere alternatif yüksek kaliteli yerli üretim alternatifi sunulacağı ve dışa bağımlılık azaltılarak orta vadede ihracata geçilmesinin hedeflendiği kaydedildi. 
Yatırımın imza töreninde konuşan Uras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özavşar, üretilecek ürünün inşaat sektörü için kritik önemde olduğunu söyledi. GEA Türkiye Sıvı ve Toz Teknolojileri Bölüm Başkanı Burak Pabuççuoğlu da, tesisin “Spray Dryer” püskürtmeli kurutucu tesisinin kurulumuna katkı verdiklerini bildirdi.

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Dyson

Dergiler