"Uludağ Ekonomi Zirvesi" 20-21 Mart'ta yapılacak

Bursa'da bu sene 9'uncu kez gerçekleştirilecek olan "Uludağ Ekonomi Zirvesi", 20-21 Mart'ta yurt içi ve dışından iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek.

"Uludağ Ekonomi Zirvesi" 20-21 Mart'ta yapılacak
Enerji Zirvesi

BURSA (AA) - Bursa'da bu sene 9'uncu kez gerçekleştirilecek olan "Uludağ Ekonomi Zirvesi", 20-21 Mart'ta yurt içi ve dışından iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek.

Uludağ Grand Yazıcı Otel'de, Capital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenecek olan zirvede, iki gün süresince 2 bine yakın katılımcı ve 100'ü aşkın konuşmacı, iş dünyasına ve ekonomiye yön verecek global ve yerel konuları konuşacak.

Zirvenin oturumlarında, "Sosyal Yatırım ve İstihdam", "Yeni Enerji Oyunu", "Global Ekonomi", "Futbol ve Ekonomi", "Paylaşım Dalgası", "Suyun Geleceği", "Bankacılık Ajandası", "Yeni Nesil Liderlik", "Akıllı İş Dönüşümü", "Globalde Büyüyenler" ve "StartUp Yatırımları" başlıklarında sunumlar gerçekleştirilecek.

Ekonomistler Lord Jim O'Neill ve Prof. Steve Hanke, Malala Fonu Üst Yöneticisi (CEO) Farah Mohamed, Nantes Üniversitesi 3D uzmanı Prof. Dr. Benoit Furet ve "AI Republic" kitabının yazarı Dr. Mark Esposito gibi dünyaca ünlü isimler konuk olacak.

"Değişim Ajandası" başlıklı oturumda, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Prof. Dr. Salim Atay ve Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan konuşmacı katılacak..

Zirvede, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal da Türkiye'nin yarınıyla ilgili değerlendirmelerde yapacak.

9. Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde, Koç Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu, Zorlu Enerji Grubu CEO'su Sinan Ak, SOCAR Türkiye Doğalgaz Yatırım Başkanı Gunter Seymus, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, TAV CEO'su Sani Şener, Limak Holding ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, Eczacıbaşı Holding CEO'su Atalay Gümrah, Migros Ticaret AŞ İcra Başkanı Özgür Tort, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Vodafone Avrupa Başkanı Serpil Timuray, Şişecam Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Kirman, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin gibi isimler, iş dünyasındaki yenilikleri ve beklentileri konuşacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 15:05
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını