banner1322
x

ÜLKER’İN CİROSU 5,2 MİLYAR TL OLDU

Ülker Bisküvi, 2021’in ilk yarısı ile ilgili verileri açıkladı. Ülker, cirosunu yüzde 15,7 oranında artırdı. Neticesinde cirosu 5,2 milyar TL’ye ulaştı.

ÜLKER’İN CİROSU 5,2 MİLYAR TL OLDU
Robot Zirvesi

Ülker Bisküvi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yaptı. Verdiği rakamlara göre Üller, 2021 yılının ilk yarısında cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15,7 arttırdı. Cirosu 5,2 milyar TL’ye ulaştı. Şirketin, Faiz Amortisman, Vergi Öncesi Karı (FAVÖK) 809 milyon TL oldu. Ülker’in istikrarlı büyümesini, pandemi koşullarının beraberinde getirdiği tüm zorluklara rağmen kesintisiz sürdürdüğünü söyleyen Ülker CEO’su Mete Buyurgan sözlerine şöyle devam etti: “İhracatımız, istihdamımız, yatırımlarımızla ekonomimize katkı sağlamaya devam ettik. 2021 yılının ilk 6 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre operasyonlarımızı büyüdü. Türkiye’de yüzde 15,8 büyürken yurt dışı operasyonları yüzde 15,6 oranında arttı. Koronavirüs salgınında hassas bir şekilde yürüttüğümüz süreç ve başarılı çalışmalar ile ciromuzu yüzde 15,7 oranında arttı” dedi. 

STRATEJİSİNDE AR-GE VE DİJİTALLEŞME YATIRIMLARI VAR  

Buyurgan, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Koronavirüs salgını sürecinde aralıksız olarak üretimimizi sürdürdük ve talebi karşılamak için çalıştıl. Bu süreçte Ar-Ge, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik çalışmalarına önem verdik. Kuruluşumuzdan beri belirlediğimiz israfsız şirket politikamıza bağlı kaldık ve projelerimizle önemli aşamalar kaydettik. Sürdürülebilir büyüme vizyonumuz doğrultusunda Ar-Ge, inovasyon ve dijitalleşme başlıkları altında yenilikçi pek çok projeye imza attık. IoT Anlık Üretim Takip Projesiyle, üretim hatlarındaki sensörlerle hatların anlık üretim performansının izlenmesi sağlanıyor. IoT ve Endüstri 4.0 başta olmak üzere teknolojiyi yakından takip ediyor, tedarik zinciri süreçlerini uçtan uca, tüketici davranış ve trendlerini dikkatle ve yakından izliyoruz. Dijitalleşmeye önem veriyor ve sürdürülebilirliği iş yapma şeklimiz olarak görüyoruz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 12:55
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını