banner1322
x

ÜLKER 6. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU YAYIMLANDI

Ülker, yaklaşık 2 bin teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, 69 Ar-Ge ve inovasyon projesini hayata geçirerek 26,6 milyon TL tasarruf sağladı.

ÜLKER 6. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU YAYIMLANDI
Endüstrideara

Ülker, 6’ncı sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. Raporla ilgili kapsamlı bilgiler veren Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mete Buyurgan, “Ülker, sürdürülebilirlik performansını ileri taşıma amacıyla çalışmalarını sürdürüyoruz. 2020 yılında hayata geçirdiğimiz operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2 bin teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, 69 Ar-Ge ve inovasyon projemizi hayata geçirerek 26,6 milyon TL tasarruf sağladık. Ayrıca kuruluşumuzdan bu yana “israfsız şirket” modeliyle sürdürülebilirlik çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 

“İŞLER VERİMLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEKİLDE YÖNETİLİYOR” 

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Buyurgan, “Silivri fabrikasında yürütülen sıfır atık çalışmalarıyla son 2 yılda atık yakma ve enerji geri dönüşümüne gönderilen atık miktarı 320 tonu geçti. Bu rakam yaklaşık 210 bin kişilik bir şehrin günlük evsel atığına denk geliyor. Ar-Ge merkezleri ve fabrikalardaki faaliyetlerin tamamı dijital bir platformda yapılabilir hale getirildi. Bu sayede, tecrübe ve teknik birikimler dijital ortamda saklanıyor, işler hızlı, daha verimli ve sürdürülebilir şekilde yönetiliyor.” (AA)
 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını