banner1322
x

TÜSMOD’dan satınalma ve tedariğe yeni soluk

Satınalma ve Tedarik Yönetimi Üst Meslek Örgütü olma hedefiyle TÜSMOD, ilk genel kurulunu, üst düzey satınalma yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

TÜSMOD’dan satınalma ve tedariğe yeni soluk
Enerji Zirvesi

Kuruluş sürecinde bir yılı geride bırakan TÜSMOD; Türkiye’deki bölge başkanlarının tanıtımını gerçekleştirerek sektör başkanlarını da belirledi. TÜSMOD başdanışmanları Prof. Dr. Murat Erdal, Hüseyin Çelik ve Emrihan Aydın ile birlikte toplam 7 duayenden oluşan Yüksek İstişare Kurulu’nun mesleğin geleceğini şekillendirildiği kaydedildi. Genel kurulun tamamlanmasından sonra tüm katılımcılara söz verilip dernekle ilgili beklenti ve önerileri alındı.

Gürkan Hüryılmaz Dernek Başkanı sıfatıyla; TÜSMOD’un meslekte üst kurum olarak yurtiçindeki tüm yapılanmaları tek çatı altında toplamayı amaçladığını söyleyerek şunları aktardı: “Öncelikle şirket karlılıklarını direkt olarak etkileyen işimizin, bir meslek olarak kabullenilerek okullarda okutulması, eğitimlerini almış bireylerin mesleği yapabilir olması için çalışıyoruz. Farklı illerde oluşmuş meslek derneklerini de tek çatı altına toplayarak ‘satınalma’ mesleğinin her alanda rahatça sesini duyurulabileceği, ortak hedeflere birlikte ulaşılması için önemli bir misyon üstleniyoruz. Yurtdışı satınalma örgütleriyle de temas gerçekleştirerek global anlamda bir yapıya ulaştık.  Önümüzdeki süreçte tüm meslektaşların desteklerini de bekliyoruz. Çok yakında duyuracağımız mesleğin en prestijli sertifika programı ile mesleğe olan ilginin akademik olarak artmasını sağlayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 10:19
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını