banner1043
x

TÜSİAD heyetinin Ankara temasları

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Ankara’da bakanlar düzeyinde, ekonomi alanında bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

TÜSİAD heyetinin Ankara temasları
EndüstrideAra4
ANKARA (AA) - Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nce (TÜSİAD), Başkan Yardımcısı Ali Koç önderliğinde yapılan Ankara görüşmelerine ilişkin  "Ekonominin ve yatırım ortamının güçlendirilmesi amacıyla, elle tutulur önerilerin masaya yatırıldığı  müzakerelerde, yapısal reformlara ilişkin kamu ve özel sektör arasında üst düzey görüş alışverişleri sağlanması ve yeni iş birliklerinin ihdası hedefleniyor." denildi.

Ali Koç önderliğindeki TÜSİAD Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile müzakerelerde bulundu.

Türkiye’de, ağustos ayıyla birlikte görülen durgunluk ve sonrasındaki tedbirlerin ele alındığı toplantılarda, üretimin ve yatırım ikliminin desteklenmesi amacıyla elle tutulur, fikir ve projelerin paylaşıldığı görüşmelerde, yapısal reformlara dair, kamu ve özel sektör arasında müzakerelerin yapılarak, yeni işbirliklerine kapı açılmasının hedeflendiği kaydedildi.

YAŞLI TURİZMİ PROJESİ


Müzakerelerde, her görüşmenin branşında, kamu özel sektör iş birlikleri ile yaşlı turizmi, iş-özel hayat dengesini kuracak, mekanizmalar yaygınlaştırılacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 19:09
YORUM EKLE

Dyson

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler