banner1322
x

TUSAŞ Güney Amerika'daki fuarda boy gösterecek

2-5 Nisan tarihlerinde Rio de Janeiro'da gerçekleştirilecek LAAD/Brezilya Savunma ve Güvenlik Fuarı'na Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) da katılacak.

TUSAŞ Güney Amerika'daki fuarda boy gösterecek
Enerji Zirvesi

ANKARA (AA) – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Rio de Janeiro'da düzenlenecek LAAD/Brezilya Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda yer alacak.

Güney Amerika'nın en büyük savunma sanayisi fuarı olarak bilinen etkinlik öncesinde şirket, T129 Atak helikopterinin performansı ve özelliklerini Brezilya'nın iki farklı şehrinde, sergileyecek.
 Fuar organizasyonuna katılarak TUSAŞ, Amerika kıtasına Latin Amerika bölgesinden girmiş olacak.

İlk defa Latin Amerika'da bir Roadshow'da bulunarak, T129 Atak helikopteriyle gerçek bir şov yapacaklarını belirten Şirketin Genel Müdürü Temel Kotil, ardından bölgenin önemli bir fuarında Türk ürünlerini bir kez daha gururla sergileyeceklerini kaydetti.

"T129 Atak helikopterimizin yanı sıra diğer ürünlerimizle Güney Amerika'ya yaptığımız bu çıkarma, ne kadar iddialı bir oyuncu haline geldiğimizin altını çizmektedir." ifadesini kullanan Kotil, şirketin tüm beceri ve faydalarını gözeterek, dünyada sayılı havacılık firmalarından olduklarını bir kez daha göstereceklerini belirtti. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 14:24
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını