banner1322
x

TÜRKTRAKTÖR 8 BİN 254 İHRACAT ADEDİNE ULAŞTI 

TürkTraktör, 2022 yılının ilk altı aylık dönemiyle ilgili finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, 8 bin 254 ihracat adediyle ilk altı aylık dönemlerde tüm zamanların rekorunu kırdı.

TÜRKTRAKTÖR 8 BİN 254 İHRACAT ADEDİNE ULAŞTI 
Endüstrideara

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, ihracat alanında hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi ve bu alanda rekor kırdıklarını belirtti. Özüner, “TürkTraktör olarak 15 yıldır kesintisiz bir şekilde Türkiye traktör pazarındaki liderliğimizi sürdürüyoruz. Bu başarımızı ihracat alanında yakaladığımız rakamlarla da desteklemeye devam ediyoruz. 2021 yılında elde ettiğimiz ihracat başarısı, bu yıl içerisinde Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği tarafından şirketimize verilen ödüllerle takdir edilmişti. İlk altı aylık dönemler baz alındığında bu yıl bir rekora imza attığımızı görüyoruz ve yıl sonuna emin adımlarla ilerliyoruz. Bu başarı vesilesiyle, tüm TürkTraktör ailesine özverili ve motivasyonlu çalışmaları için teşekkür ediyorum. 68 yıldır olduğu gibi hem Türk hem de dünya çiftçilerinin her ihtiyaçlarında yanında olup ülkemize değer yaratmak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

NEW HOLLAND PAZARDAKİ LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

TürkTraktör, 2022 yılının yarı yıl finansal sonuçlarına göre 22 bin 155 adet traktör üretimi gerçekleştirdi. Şirket yurt içi pazarına 13 bin 474 adet traktör satışı yaparken ihracatta ise 8 bin 254 adede ulaştı. Diğer yandan TürkTraktör’e ait New Holland markası Pazar liderliğini sürdürdü. Premium markası CASE IH ise pazarda üçüncü olarak yerini aldı. 2022 yılının ilk yarısının sonuçlarına göre ihracatta yüzde 9 artış yakalandı. Altı aylık rakamlar değerlendirildiğinde ise yeni bir rekora imza atılmış oldu. TürkTraktör, yılın ilk altı ayını 959 milyon TL net karla tamamlarken aynı dönemdeki faaliyet kâr marjı ve FAVÖK marjı ise sırasıyla yüzde 13,7 ve yüzde 14,7 oldu. Toplam ciro ise 8 milyar 881 milyon TL oldu. 


 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 13:41
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını