banner1013
x

TÜRKŞEKER ÜRETİM REKORU KIRDI

Türkşeker, 2020-2021 üretim döneminde 1 milyon 73 bin ton şeker üreterek planlı üretime geçildikten sonraki tüm zamanların üretim rekorunu kırdı.

TÜRKŞEKER ÜRETİM REKORU KIRDI
EndüstrideAra - Haber Detay

Türkşeker, 2020-2021 üretim dönemi raporlarının ve 2021-2022 üretim dönemi planlarının değerlendirildiği 2021 Fabrikalar Buluşması gerçekleştirildi. Yapılan açıklama da 2020-21 üretim dönemi içerisinde 1 milyon 73 bin ton şeker üretildi. Planlı üretimden sonra tüm zamanların üretim rekoru kırıldı. 

ETİL ALKOL ÜRETİMİ SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN CAN SUYU OLDU

Türkşeker Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Mücahit Alkan, konuyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Alkan, “Etil alkol üretimi ile sağlık sektörünü can suyu oldu. Vakıf Katılım ile birlikte yeni kurulan Türkşeker Tarım AŞ ile 'tarladan rafa' felsefesi ile üretilen ürünler ile gıda sektörünün regülasyonuna büyük katkıda bulunuldu. Sözleşmeli tarım ile çiftçi maliyetleri ciddi anlamda minimize edilirken, yeni alınan 1.500 personelle insan kaynağı problemi önemli ölçüde çözüldü. Doğu illerinde çiftçiye verilen primle üretim 2 katına çıkarılırken, küspe ve melas gibi yan ürünler daha katma değerli hale getirildi. Fire ve polar farkları ile ilgili mücadele edilerek üretim maliyetleri minimize edildi. Ayrıca, salçalık domates, patates ve kapya biber gibi ürünlerde hasat döneminde çiftçi lehine piyasa regüle edildi." dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Dyson

Dergiler