TÜRKŞEKER EMAF 50 MİLYON TL KATMA DEĞER ÜRETİYOR

Şeker Enstitüsü bünyesinde bulunan elektromekanik şubesinin 1977'de atölyeye, 12 Ocak 1979'da ise fabrikaya dönüştürülmesiyle EMAF ismini alan fabrika, 42 yıldır hizmet veriyor ve yılda yaklaşık 50 milyon lira katma değer üretiyor.

TÜRKŞEKER EMAF 50 MİLYON TL KATMA DEĞER ÜRETİYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye'nin çeşitli sanayi kollarının ihtiyaç duyduğu elektromekanik sistemlerin yapılması ve bakım ve onarımını için 42 yıl önce Türkşeker Elektromekanik Aygıtlar Fabrikası (EMAF) kurulu. Bu süre içerisinde EMAF, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çalışmalar neticesinde ise yılda 50 milyon TL değerinde katma değer sağlıyor. 

ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SİSTEMLERİNİN KURULMASINA ÖNCÜLÜK ETTİ

Şeker, alkol, kağıt ve demir-çelik fabrikaları için elektronik sistemler üreten EMAF, bugüne kadar birçok sistemin kurulmasına öncülük etti. Ilgın, Ereğli gibi büyük şeker fabrikalarının yanı sıra Özbekistan'ın Harezm bölgesinde yılda 30 bin ton şeker üreten Şarkyıldızı Şeker Fabrikası içinde hizmet sağladı. Fabrika ayrıca Makine Kimya Enstitüsü, SEKA ve bazı belediyelerin de bulunduğu çok sayıda kuruluşa elektronik sistemler üretiyor. EMAF markasıyla imal edilen tüm cihazlar yerli ve milli imkanlarla üretiliyor. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 08:21
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını