TÜRKSAT'IN ULUSLARARASI FUARI DİJİTALE TAŞINDI

Türksat'ın desteğiyle bu yıl 5'inci kez düzenlenecek uluslararası uydu, yayın ve teknoloji etkinliği "Global Satellite ve Space Show", pandemi nedeniyle dijital ortama taşındı.

TÜRKSAT'IN ULUSLARARASI FUARI DİJİTALE TAŞINDI
EndüstrideAra3

ANKARA (AA) - Türksat'ın desteğiyle bu yıl 1-2 Eylül 2020 tarihlerinde 5'incisi düzenlenen uluslararası uydu, yayın ve teknoloji etkinliği "Global Satellite ve Space Show", Covid-19 pandemisi nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirilecek.

Etkinliğin, uydu ve yayıncılık sektöründe yer alan ulusal ve uluslararası firmaların yanı sıra savunma, havacılık, nakliye ve lojistik, telekomünikasyon ve mobilite sektöründen son kullanıcıları bir araya getirmesi bekleniyor.

Uydu sektörünün geleceğine ilişkin yatırım planlarının değerlendirileceği etkinlik kapsamında; Türksat Genel Müdürü Cenk Şen "Uydu Operatörleri İçin Tarihi Fırsatlar" ile "Rus Uzay Endüstrisi: İşbirliği İçin Öncelikler, Perspektifler ve Fırsatlar", Türksat Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Ertok "Ulusal Güvenlik İçin Uzay ve Uydu Teknolojileri" ile "Türksat 5A ve Fırsatlar", Türksat Uydu Hizmetleri Kurumsal Çözümler Direktörü Süleyman Kuzu "Teleport ve Büyük Datanın Yakın Geleceği", Türksat Ar-Ge ve Uydu Tasarım Direktörü Tayfun Dar da "Türksat Model Uydu Yarışması ve Teknofest" başlıklı webinarlarda konuşma yapacakları belirtildi.

Türksat'ın iletişim desteği vereceği etkinlik, Türksat Tanıtım, Kablo İnfo ve Türksat Youtube kanallarından canlı yayınlanacak ve fuar ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 11:13
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler