TÜRKPATENT desteğiyle inovatif projelere destek sunacak

ürk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) iş birliğiyle kampüsünde Bilgi ve Doküman Birimi'ne yer veren Teknopark İstanbul, bu birimle bünyesinde yer alani firma ve girişimcilere sınai haklar konusunda destek sunmayı amaçlıyor.

TÜRKPATENT desteğiyle inovatif projelere destek sunacak
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) iş birliğiyle kampüsünde Bilgi ve Doküman Birimi'ne yer veren Teknopark İstanbul, bu birimle bünyesinde yer alani firma ve girişimcilere sınai haklar konusunda destek sunmayı amaçlıyor.

Teknopark İstanbul tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, TÜRKPATENT iş birliğiyle Bilgi ve Doküman Birimi'ni kampüs içerisinde açan Teknopark İstanbul, firma ve girişimcilere; yenilikçi kültürün oluşturulması, markalaşma çabalarının desteklenmesi, katma değeri yüksek buluş ve tasarımların üretilmesi konularında katkı sunacak.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Sınai Haklar Birimi Sorumlusu ve Patent Uzmanı Nurcan Altay, Teknopark İstanbul TTO olarak bilimsel ve teknolojik bilgiyle kalkınmaya aracılık etmek ve üretilen bilginin ticarileşmesini sağlamak maksadıyla hareket ettiklerini dile getridi

Bu bağlamda geçen sene 19 patent başvurusunun gerçekleştirildiği Teknopark İstanbul'da TTO aracılığıyla 18 başvuruya destek verdiklerini anımsatan Altay, şöyle devam etti:

"TÜRKPATENT ile kampüsümüzde açacağımız Bilgi ve Doküman Birimi ile bilgiyi üretme ve toplumun yararına kullanılabilir bir değere dönüştürme esasıyla hizmet vereceğiz. Fikri ve sınai hakların etkin bir şekilde korunmasına ilişkin çalışmalarımızın bir parçası olan bu birim sayesinde Teknopark İstanbul'da faaliyet gösteren firma ve girişimciler; sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve dokümana, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşabilecek.

Ekibimizle görüşerek sınai haklar konusunda destek alabilecek ve patent veri tabanlarında araştırma yapılması için uygun ortamın tesis edilmesini konusunda desteklenecek. Bu kapsamda, firmalarımız yeni birimimiz hakkında daha detaylı bilgi almak üzere yönetim binasındaki TTO ofisini ziyaret edebilirler."

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 12:32
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını