TÜRKİYE'NİN SANAYİ ÜRETİMİ YÜZDE 11,4 ARTTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayi üretiminin 2021 Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,4'lük bir artış gösterdiğini belirtti.

TÜRKİYE'NİN SANAYİ ÜRETİMİ YÜZDE 11,4 ARTTI
Endüstrideara

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayinin üretimi beklentilerini aşarak Ocak 2021'de geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,4 ve bir önceki aya göre ise yüzde 1 oranında arttığını ifade etti.

Bakan Varank, Türkiye'nin ocak ayında da yıllık bazda sanayi üretimini en çok artıran G-20 ülkelerinden biri olduğuna dikkat çekti.

"ÜRETİM, AR-GE VE YENİLİK ODAĞINDA BÜYÜYECEĞİZ"

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Varank, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı Ocak 2021 dönemine ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi.

Sanayi üretiminin beklentileri aşarak 2021’nin ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,4; bir önceki aya göre ise yüzde 1 arttığını kaydeden Bakan Varank, şu ifadeleri kullandı:

“Ocak ayında da yıllık bazda sanayi üretimini en çok artıran G-20 ülkelerinden biri olduk. Üretim, Ar-Ge ve yenilik odağında istikrarlı büyümemiz sürecek.” 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 05:16
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını